radiosvoboda.org

У Криму спалили дачний будинок архієпископа УПЦ КП

  Увечері 21 липня невідомі спалили дачний будинок архієпископа УПЦ Київського патріархату Климента в селі Мраморне Сімферопольського району.


  Про це розповів сам владика Климент, пишуть "Крим.Реалії".

  Сам архієпископ ще не був на місці події. "Мені зателефонували, сказали, що там згоріло все, залишився тільки залізний дах", – сказав він.

  Поруч із цим будинком розташований храм на честь Преображення Господнього УПЦ Київського патріархату. Ця територія є приватною власністю владики Климента.

  "Справа в тому, що Україна свого часу теж не особливо допомагала Київському патріархату. Нам відмовляли у виділенні ділянок для будівництва церков, тому ми – священики – оформляли землю на себе і будували на ній храми і житло для священиків. Таким чином, виходили з цієї ситуації", – розповів архієпископ.

  Те, що сталося, він розцінює як попередження про те, що наступним підпалити можуть сам храм, який розташований поруч з тепер уже згорілим дачним будинком.

  "Після подій у селі Перевальне (представники "кримської самооборони" забрали у Київського патріархату храм Покрови Святої Богородиці) почалися систематичні посягання на наше майно. Враховуючи це, ми розцінюємо підпал будинку як попередження від тих самих людей, що наступним може бути посягання на сам храм", – заявив владика Клемент.

  Водночас, він зазначив, що поки що не має наміру звертатися до правоохоронних органів за цим фактом.

  Архієпископ не виключає, що до процесу посягань на храми УПЦ Київського патріархату мають відношення представники Сімферопольської і Кримської єпархії Московського патріархату.

  "Ми точно знаємо, що до цього процесу причетний один із священиків, пов'язаних з Лазарем (Митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ Московського патріархату – ред.). Вони завжди нетерпимо ставилися до присутності Київського патріархату в Криму, і зараз ми бачимо наслідки", – заявив він.
  Попередній матеріал
  Британія закликала Європу ввести третій рівень санкцій проти Росії
  Наступний матеріал
  У Сєвєродонецьку ідуть бої
  Теги:
  Loading...