5.ua

Сергій Квіт звернувся до ОБСЄ щодо ситуації з українською та кримськотатарською мовами в Криму

  Міністр освіти і науки України Сергій Квіт направив листа до Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Істрін Торс.
  У цьому зверненні глава МОН України привернув увагу до загрозливої ситуації, яка зараз складається довкола шкіл з українською та кримськотатарською мовами навчання та вивчення цих мов на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і у Севастополі. Про це 1 липня повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

  Як зазначено у зверненні до  Верховного комісара ОБСЄ, у 2013/2014 навчальному році в Автономній Республіці Крим функціонували 7 шкіл з українською, 15 шкіл з кримськотатарською та 354 школи з навчанням російською мовами.

  "Після окупації півострова Росією постала загроза переведення шкіл з навчанням українською та, можливо, кримськотатарською, мовами навчання на навчання російською мовою. Підтвердженням цьому, зокрема, є те, що вчителів української мови та літератури "перекваліфіковують" для викладання російської мови, а українські підручники вилучаються зі шкіл", - зазначив Квіт.

  Також він наполегливо просить про моніторинг ситуації, яка може призвести до того, коли українці та кримські татари не зможуть навчатись на рідних мовах.

  "Зважаючи на зазначене вище, просимо Вас здійснювати постійний моніторинг задоволення освітніх потреб представників української і кримськотатарської спільнот на тимчасово окупованій території України", - наголосив Сергій Квіт.

  Нагадаємо, у червні Віталій Кличко закликав керівників шкіл Києва приймати для навчання дітей вимушених переселенців з Криму.
  Попередній матеріал
  У Краматорську потрапив під обстріл пасажирський автобус, загинуло чотири людини
  Наступний матеріал
  ООН вимагає безпечних умов для журналістів в Україні
  Loading...