Twitter / @OgonWatch

Сенцов на суді: на допиті ефесбешники мене били ногами, руками, кийками, лежачи і сидячи

  На засіданні суду в Ростові-на-Дону виступив підсудний український режисер Олег Сенцов, якого в Росії звинувачують в організації терактів у Криму.

  На початку своєї промови він заявив про "нелегітимність даного судового процесу" над ним, повідомляє видання "Крим.Реалії".

  "Ваша честь, я вже заявляв, що не вважаю цей суд легітимним. Ми - громадяни України, які були затримані на території нашої країни. І нас судять за сфальсифікованою справою. Але я не відчуваю неприязні до вас та інших учасників процесу", - заявив Сенцов.

  Він наголосив, що в залі суду звучить багато неправди.

  "Я вважаю себе активістом Майдану. Але це не означає, що я злочинець. Майдан - це головний вчинок, який я зробив у своєму житті. Але це не означає, що я радикал, спалював "Беркут" або пив чиюсь кров", - зазначив Сенцов.

  Крім того, він пояснив свою діяльність у Криму. Сенцов стверджує, що займався на півострові волонтерською роботою, а до організації "Правий Сектор" не має ніякого стосунку.

  "Коли ваша країна окупувала Крим, я повернувся туди і займався тією ж волонтерською роботою, що і на Майдані. Я спілкувався з сотнями людей. Ми думали, що робити далі, але ніколи я не закликав до жодних дій, які могли б призвести до жертв ", - сказав він.

  Сенцов також згадав, як допомагав у Криму іноземним журналістам і блокованим українським військовим, займався пошуком зниклих активістів. Він повідомив і про "жорстокий допит", який вели у будівлі СБУ в Сімферополі, коли його затримали.

  "Мене почали бити ногами, руками, кийками, лежачи і сидячи. Коли я відмовлявся говорити, почали душити. Це дуже страшно, ваша честь. Вони погрожували згвалтувати мене кийком, вивезти в ліс і там закопати. Години через чотири вони змучились і повезли мене на обшук. Тільки там я дізнався, що це - співробітники ФСБ", - сказав на суді Сенцов.

  За словами підсудного, обшук у будинку проводили у присутності його дитини.

  Попередній матеріал
  За минулу добу на Донбасі загинуло п'ятеро українських бійців – Мотузяник
  Наступний матеріал
  Поліціянт зіграв киянам на фортепіано (відео)