5.ua

Російські окупанти можуть заарештувати народного депутата України

  Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров не виключає, що слідом за порушенням у відношення нього кримінальної справи в найближчі дні його можуть затримати і арештувати у Криму. Про це лідер Меджлісу заявив в інтерв'ю  5 травня.


  За словами Чубарова, на сьогодні йому не до кінця зрозуміла кінцева мета, яку переслідують правоохоронні структури Росії, порушуючи проти нього кримінальну справу за кількома статтями КК РФ за події 3 травня (під час зустрічі кримськими татарами Мустафи Джпемілєва).

  "Дуже широкий діапазон завдань може бути поставлений. Починаючи від прямого шантажу, завершуючи далекосяжними планами щодо кримських татар в цілому. Я не хотів би зараз гадати, не маючи на руках постанови про порушення кримінальної справи. Однак я не виключаю свого затримання в найближчі дні з подальшим арештом. І не тільки мене", - таку думку висловив Чубаров.

  За словами глави Меджлісу, якщо за останніми діями стосовно лідерів кримських татар стоїть провокація конфлікту з метою виявлення та "нейтралізації" організаторів протестів, то вони нічого не розуміють в природі національного руху народу.

  "Якщо хто виношує такий варіант, то вони, дійсно, не знають ні природу, ні суть кримськотатарського національного руху. Якща обезголовити рух - це жодною мірою не означає, що цей рух припиниться. Це перше. Друге - треба просто, усвідомлюючи суть національного руху кримських татар, робити дії, які абсолютно виключать будь-які силові конфліктні ситуації. Треба з ними просто говорити відверто і відкрито. Але цього діалогу немає", - вважає Чубаров.

  "Всі ті дії, які в останні дні відбувалися, включаючи заборону на в'їзд Мустафі Джемілєву до Криму, заборону, зауважу, яку офіційним документом ніхто не може ні спростувати, ні підтвердити, - ці всі дії останнім часом показують, що стосовно кримських татар йдуть хаотичні рухи", - впевнений Чубаров.

  За його словами, дуже важко зараз сказати, яка їхня (окупаційної влади Криму - Ред.) мета. Можна будувати різні прогнози, в тому числі й найбільш неприйнятні для кримських татар.
  Попередній матеріал
  На Донеччині офіцери Генштабу нагородили десантників
  Наступний матеріал
  Комітет виборців України "за" проведення загальнонаціонального опитування 25 травня