5.ua

Прокуратура зареєструвала майже 15 тисяч кримінальних проваджень щодо кримських військових-дезертирів

У п’ятницю депутати заслухали звіт військових та прокуратури щодо подій навколо анексії Криму

Майже 15 тисяч кримінальних проваджень щодо кримських військовослужбовців-дезертирів зареєстрували органи прокуратури. Про це у п'ятницю головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив на засіданні парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони.

Матіос також повідомив, що протоколи та стенограми Ради національної безпеки та оборони будуть розсекречені. Депутати заслухали звіт військових та прокуратури щодо подій навколо анексії Криму, що відбулися весною 2014 року. Основною причиною цього назвали повну деморалізацію правоохоронних та військових структур у Криму. Крім того, стверджують, що керівництво країни протягом 2010-2014 років, зокрема, давало вказівки на співпрацю української служби безпеки з російською ФСБ. Як наслідок - значна частина військових, а саме дві третини, не повернулися за наказом на материкову частину України.

"Було зареєстровано органами прокуратури 14894 провадження відносно майже 19 тисяч військовослужбовців, які залишилися на території АРК, у діях всіх є ознаки злочину про ухилення від військової служби, а також дезертирство. З указаних проваджень відносно живих конкретних осіб до суду спрямовано 20%, що складає більше 3 тисяч кримінальних проваджень", - повідомив Матіос.

Нагадаємо, тиждень тому Анатолій Матіос повідомляв, що військова прокуратура нарахувала 8 тисяч військових, які зрадили Україну і перейшли на бік РФ у Криму.

Попередній матеріал
Учора міністри три години вмовляли Абромавичуса залишитися в уряді - журналістка
Наступний матеріал
Яценюк робить усе, щоби витиснути "Народний фронт" з наступної Верховної Ради – політтехнолог
Loading...