5.ua

Президент ветував закон про допомогу переселенцям з окупованого Криму

  Президент України Петро Порошенко застосував право вето до прийнятого Радою 19 червня Закону "Про правовий статус осіб, які вимушено покинули місце проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя або обставин, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції на території України".


  У пропозиціях до проекту, розміщених на офіційному сайті Верховної Ради, президент пояснює, що не може підписати закон через низку причин.

  Він зокрема зазначає, що закон не визначає порядок надання державної допомоги вимушеним мігрантам, не забезпечує скоординованої і відповідальної роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та їх взаємодії з громадськістю в цьому напрямку, не відповідає міжнародним стандартам захисту внутрішньо переміщених осіб.

  На думку президента, закон носить декларативний характер: "в основному складається з бланкетних норм, які переадресовують до правового регулювання ключових питань іншими законами, майбутніми рішеннями Кабінету міністрів України, іншими підзаконними актами".

  Порошенко зазначає, що Закон не забезпечує створення цілісного механізму надання допомоги та захисту державою прав і законних інтересів вимушених переселенців, містить положення, які не відповідають конституційним принципам гарантій прав громадян, суперечать Конституції України і законодавчим актам України.

  Нагадаємо, на одеському кінофестивалі збирали гроші аби допомогти арештованому у Криму режисеру Олегу Сенцову.
  Попередній матеріал
  За минулу добу загинуло 5 військових та 11 поранено
  Наступний матеріал
  До Надії Савченко не пустили українських та польських депутатів
  Loading...