watson.ch

Понад 74% українців вважають окупацію Криму російською агресією - опитування

  Майже половина українців - 48,3% - вважають, що окупація Криму спричинена побоюваннями Росії, що Україна швидко вступить до НАТО та Європейського Союзу. Про це свідчать результати презентованого на прес-конференції соціологічного дослідження, проведеного благодійним фондом "Майдан закордонних справ" спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 31 травня по 5 червня, повідомляє УНІАН.


  Згідно з повідомленням, 36,2% респондентів вважають, що причиною окупації Криму було бажання влади РФ продемонструвати світу свою силу, 36% - бажання керівництва Росії розширити територію за рахунок сусідів, 28,2% - бажання "покарати" Україну за намагання проводити незалежну політику, 25,6% - побоювання Кремля щодо виникнення свого Майдану в Москві, 18,7% - бажання керівництва РФ відвернути увагу росіян від проблем у самій Росії, 15,7% - порушення Україною домовленостей при відстороненні Віктора Януковича від влади, 15,1% - скасування "мовного закону", 8,1% - утиски етнічних росіян та російськомовних в Україні. 5,3% опитаних було важко відповісти, 2,5% відповіли інше.

  Крім того, 79,2% респондентів не погоджуються із твердженням, що дії Росії у Криму були необхідні для захисту російськомовного населення, 12,9% погодились з такою думкою, а 7,9% було важко відповісти.

  Як повідомляється, більшість опитаних - 82,8% - не погодились із твердженням, що дії Росії сприяють нормалізації ситуації в Україні, 7,6% погодились, 9,6% важко відповісти.

  Також більшість українців -74,3% - згодні, що дії Росії є агресією стосовно України, 16,85% - не згодні, 8,9% важко відповісти.

  Усього було опитано 2001 респондент віком від 18 років в усіх регіонах України за винятком Криму. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

  Попередній матеріал
  ЛГБТ-активісти скасували "Марш рівності", який планували провести у столиці
  Наступний матеріал
  Тимчук розповів про скупчення російських військ поблизу українського кордону
  Loading...