5.ua

Переселенцям з Криму досі більше допомагають волонтери, ніж держава

  Узаконити статус "кримських переселенців" вимагають від парламенту мешканці півострова, котрі через російську окупацію змушені були втекти на материкову Україну. Нині ж, скаржаться кримчани, їм не гарантовані ані соціальні пільги, ані сприяння в облаштуванні подальшого життя – попри те, що офіційний Київ декларував їм усіляку підтримку. Більшість переселенців нині самотужки шукають роботу, житла та навчальні заклади для своїх дітей. А ті, хто іще в перші дні переселення звернулись до державних органів у столиці, запевняють – допомоги чекають і досі.  

  8-го березня Зінаїда приїхала до Києва з двома дітьми. У Криму російський паспорт оформляти не захотіла, роботу втратила – тепер обживається у столиці. Звернувшись у "Крим-SOS", отримала тимчасове помешкання в одному з санаторіїв під Києвом.

  Разом із Зінаїдою і дітьми живе ще одна кримчанка. Її підселили минулого тижня. Один дах на чотирьох переселенців зараз не дуже хвилює. Головне – знайти роботу.

  А це вже інший гуртожиток у іншому передмісті столиці. Ця жінка і ще 17 кримчан – одними з останніх приїхали до Києва. Усі санаторії, що готували для переселенців, уже були заповнені. Групу поселили у законсервованому корпусі – приміщенні, яке 3 місяці не опалювалось.

  Представник столичної влади, який і сам – кримський переселенець, пояснює: до окупації Криму і такої кількості переселенців ніхто не готувався.

  "В пожарном порядке решаем проблему оккупированных территорий. Мы вынуждены сейчас принять, дать крышу, питание и, естественно, надо решать сейчас и детские садики, и школы, и трудоустройства", – пояснює помічник голови КМДА Олександр Зацепін.

  У гуртожитках, де живуть переселенці – оголошення про набір до дитячих садочків і шкіл. Та це все громадська ініціатива, а не турбота влади, зауважують кримчани.

  Кримський переселенець Сергій Макренюк скаржиться: вже пройшло майже 2 місяці, а держава не зробила для того, щоб якось облаштувати цих людей, жодного кроку.

  Держава в особі представника Мінсоцполітики відповідає: хто офіційно звертається за допомогою – отримує її, просто не так швидко, як би того хотілось.

  Знаючи, що місць у пансіонатах на всіх не вистачить, Сергій почав самотужки шукати житло. Знайшов – із дружиною і двома малими дітьми живе у селі під Києвом. Та чи надовго – не знає. Каже: "Велика подяка добрим людям, які нас прийняли, поселили в себе вдома, але питання: як ви думаєте, що відчуваю я, моя дружина, що запитує моя дитина. Що я маю відповісти, коли вона питає: "Папа, а мы поедем к дедушке на бульвар Адмиральский?"

  Ірина Герасимова, Ксенія Дворнікова, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Топаза" оголошено в розшук
  Наступний матеріал
  Експерт: російське вторгнення зумовлене воєнною доктриною часів Януковича