5.ua

У Міноборони розповіли, як повертають собі флот

  У Криму російські військовослужбовці розблоковують раніше захоплені українські кораблі. Про це 5-му каналу повідомив керівник регіонального медіа центру Міноборони Владислав Селезньов.

  За його словами, щоб забезпечити вихід наших кораблів з озера Донузлав росіяни почали піднімати свої затоплені кораблі. Перші з українських кораблів – ракетний катер "Прилуки" та судно забезпечення "Фастів" – вже змогли вийти в море. Також на материкову частину України відправляють літаки, гелікоптери та бронетехніку.

  Владислав Селезньов повідомив: сьогодні з району Севастополя в напрямку материкової частини України на буксирі вибули два кораблі – танкер "Фастів" із Стрілецької бухти, а також ракетний катер "Прилуки" з Карантинної бухти. Повідомлення про це уже з'являлись у ЗМІ.

  Згодом голова Міноборони Михайло Коваль уточнив: "Сьогодні виходить "Прилуки", він іде своїм ходом, і два корабля допоміжних, ми великими буксирами виводимо в Миколаїв". До виходу також готуються "Славутич", "Тернопіль", "Чернігів" і "Черкаси". Всього у ВМСУ на теренах кримського півострова в базах знаходилось 70 кораблів – 21 бойовий і 49 допоміжних. Частину з них уже вивели, щодо усіх решта є домовленість із окупантами, і Міноборони розраховує повернути собі увесь флот.

  В даний час йде розбір барикади, яку раніше створили росіяни на виході з бухти Донузлав. Вже піднято один невеликий корабель, якого спочатку не було видно на поверхні води. Ще два малих готують до підйому. Питання з підйому великого десантного корабля "Очаков" відкладається до осені. Але навіть той прохід, який буде створений завдяки тому, що піднімуть три невеликих кораблі РФ , він дозволить виводити з бухти Донузлав українські військові кораблі – вважає кримський речник Міноборони.

  На початку агресії у Криму російські військовослужбовці затопили на виході з озера Донузлав 5 своїх кораблів, заблокувавши вихід із бухти українським суднам. Згодом військовослужбовці Федерації захопили морський тральщик "Черкаси", який до останнього боровся проти окупантів. Також там знаходиться морський тральщик "Чернігів", великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", який теж захоплювали з боєм, рейдовий тральщик "Генічеськ", середній десантний корабель "Кіровоград", протичовновий корвет "Вінниця" і  протидиверсійний катер "Феодосія".

  Попередній матеріал
  Державний кордон на Волині допомагають охороняти "січовики"
  Наступний матеріал
  Легкоатлети з 16 країн світу цієї суботи побіжать у Харкові "марафон"