фото radiosvoboda.org

Окупанти дозволили кримським татарам мітингувати лише на кладовищі

  Окупаційна кримська влада дозволила провести жалобний мітинг, присвячений 70-тим роковинам депортації кримських татар – але не в центрі Сімферополя, а на кладовищі "Абдал".


  На позачерговому засіданні Меджлісу на таку пропозицію не погодилися. Вирішили вперше з часу незалежності України жалобний мітинг провести поза Сімферополем, у сусідньому селищі Акмеджит. Таке рішення оголосив голова представницького органу кримських татар Рефат Чубаров. Також скасована й традиційна акція запалення свічок, яка мала відбутися увечері. У Меджлісі наголошують,таке рішення прийняте, аби не наражати людей на небезпеку.

  Рефат Чубаров запевнив: кримські татари не дадуть убити свою пам’ять і пам’ять жодного з народів Криму, хоча цього прагне влада. Тож усі бажаючі з Сімферополя та Сімферопольського району зберуться завтра о 13-й у селищі Акмеджит, і проведуть жалобні заходи за власним сценарієм.

  Нагадаю що до річниці депортації кримських татар у центр Сімферополя були стягнуті десятки російських БТРів, автозаків та сотні спецпризначенців. Спеціально із Росії доправили вантажівки великої місткості для транспортування затриманих. Також із федерації у Крим приїхали сумнозвісні російські омонівці, навчені розганяти демонстрації. Місцеві жителі називають такі дії початком каральної операції проти кримськотатарського народу та противників окупації російськими військами.
  Попередній матеріал
  Києвом пройшов наймасовіший в історії Марш вишиванок
  Наступний матеріал
  Аваков: звільнення луганського сепаратиста відбулось унаслідок зради