Twitter/ Ukraine\'s Emb. to UK

Оксфордське видавництво позначило Крим як частину Росії

  Посольство України у Лондоні висловлює занепокоєння щодо того, що британське видавництво Oxford University Press випустило підручник, в якому Крим позначено частиною Росії. Українська сторона закликає британське видавництво виправити помилку щодо приналежності Криму.

  В українському посольстві заявили, що це така помилка вводитиме студентів в оману щодо статусу Криму, повідомляє "Радіо Свобода".

  У вівторок, 13 жовтня 2015 року, Посольство України у Лондоні надіслало листа видавництву зі скаргою на те, що четверте видання підручника з географії презентує Крим як частину Росії. В оксфордському підручнику згадується посилання на так званий "референдум", проведений 24 березня 2014 року, який міжнародна спільнота не визнає - на цьому наголошує українська сторона.

  "Влада Великої Британії засуджує цей "референдум", називаючи його незаконним. Лондон неодноразово закликав Кремль дотримуватися міжнародного права і повернути Крим Україні», – мовиться у листі Посольства України. Київ також наголошує, що резолюція Генеральної асамблеї ООН не визнає анексії Криму Росією.

  Речник видавництва Oxford University Press у розмові з Радіо Свобода заявив, що підручник розрахований на "учнів віком від 11 до 14 років" і базується на "дослідженні політичної, соціальної та економічної ситуації на момент публікації, враховуючи рівень студентів та поставлену мету". При цьому він наголосив, що фахівці Oxford University Press переглядають свої публікації у зв’язку зі зміною ситуації та отримання інформації з різних джерел. "Ми вноситимемо зміни щодо цього і також врахуємо позицію ООН", – сказав речник Oxford University Press у четвер, 15 жовтня.

  У новому оксфордському підручнику Крим уподібнюють із Калінінградом, який колись був частиною Німеччини і включений у склад СРСР після Другої світової війни. Ці території підручник визнає як «ексклави Росії». У підручнику Крим описується, як територія, "яку Росія захопила в України у 2014 році".

  Розголос навколо підручника виданого Oxford University Press привернув увагу англомовних державних російських ЗМІ. У сюжеті російського телебачення, повідомляє "Радіо Свобода", йдеться, що це британське видавництво "визнало Крим частиною Росії, згідно з нормами міжнародного права", а посольство України вимагає негайно виправити помилку у підручнику і погрожує скандалом.

  Насправді ж лист української сторони - набагато дипломатичніший. У листі наголошується: "Сподіваємося, що останнє видання підручника буде негайно оновлене і всі помилки будуть виправлені, щоб через це Oxford University Press не зіпсувало репутації".

  Нагадаємо, 13 жовтня 2015 року французьке видавництво Larousse надрукувало соціально-економічний атлас світу на 2016 рік, в якому півострів Крим визначений частиною Росії. А 17 жовтня видавництво Франції на вимогу українського посольства і МЗС відкоригувало в атласі відомості щодо Криму і півострів знову став українським.

  Попередній матеріал
  Поліція Німеччини закликає побудувати на кордоні стіну
  Наступний матеріал
  Українка виграла етап Кубку світу з тріатлону
  Теги: