Фото з сайту amnesty.org.ua

МЗС України обурене анонсованими Росією "виборами" в окупованому Криму

  МЗС України оприлюднило офіційний коментар у зв'язку з підготовкою Російською Федерацією до проведення виборів депутатів Державної думи РФ на території тимчасово окупованого Криму та Севастополя.

  Текст коментаря оприлюднений на сайті зовнішньополітичного відомства.

  У документі зазначається: МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням ЦВК Російської Федерації утворити виборчі округи для проведення виборів депутатів Держдуми Федеральних Зборів РФ на території тимчасово окупованої Росією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

  "Чергова спроба Російської Федерації поширити своє національне законодавство на територію суверенної України є грубим порушенням норм міжнародного права, законодавства України, положень резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, Бакинської Декларації та Резолюції ПА ОБСЄ (28 червня – 2 липня 2014 року), Гельсінкської Декларації ПА ОБСЄ (5-9 липня 2015 року) і є викликом не лише Україні, але й всій світовій спільноті", – наголошується у зверненні.

  МЗС підкреслює: будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом України. Українська сторона не визнає ані т.зв. "референдум" 16 березня 2014 року, ані будь-які інші "виборчі процеси", які Росія проводить на тимчасово окупованій території нашої держави.

  Українські дипломати закликали всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-які псевдовиборчі процеси, які відбуваються на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя та утриматись від будь-яких кроків – наприклад, прийняття рішень щодо направлення спостерігачів, що може розглядатися як привід для легітимізації незаконних виборів.

  Попередній матеріал
  Український прикордонник самовільно перейшов на територію Криму і зник - Держприкордонслужба
  Наступний матеріал
  У Варшаві 35 країн домовилися боротися з російською пропагандою