Фото zn.ua

Мустафа Джемілєв не виключає сутичок у Криму під час мітингу-реквієму 18 травня

  Кримські татари не мають наміру відмовлятися через анексії Криму від проведення традиційного мітингу-реквієму у чергові роковини депортації кримськотатарського народу 18 травня в Сімферополі, заявляє екс -глава Меджлісу народний депутат України Мустафа Джемілєв. Про це 12 травня пише Інтерфакс-Україна.


  "Як буде цього року, зараз важко сказати. Ось вчора тільки я переглядав пошту : досі влада не дала офіційного дозволу на проведення ось цього траурного заходу на центральній площі ", - вважає Джемілєв.

  За його словами, кримська окупаційна влада наполягають на своїй участі у мітингу зі своїми прапорами.

  "А це неприйнятно, ми не приймаємо окупацію (Криму Росією – Ред.) , ми не будемо на своєму траурному мітингу дозволяти, щоб там були російські прапори", - підкреслив він.

  У зв'язку з цим Мустафа Джемілєв не виключає силового протистояння під час мітингу.

  "Якщо, скажімо, не дозволять, то все одно збереться народ, але не виключені сутички, умовно кажучи , з правоохоронними органами або тими бандами, які вони там зберуть", - сказав політик, зазначивши, що кримські татари прийдуть на мітингу-реквієм з українськими державними та кримськотатарськими прапорами.

  При цьому Джемілєв не виключив можливості зіткнень навіть у разі офіційного дозволу на проведення траурних заходів .

  "Не можна гарантувати, яка буде реакція цих 30-40 тисяч людей, які зберуться там… Це проконтролювати неможливо. Можливо, з'являться гасла "Геть окупантів !". Якщо там з'являться російські прапори, їх можуть прибрати силоміць. Якщо вийдуть, скажімо, з українськими прапорами та відповідними гаслами - ці так звані кримські правоохоронні органи можуть щось зробити. Одним словом, така от тривожна ситуація", - резюмував він.

  Як відомо, 18 травня виповнюється 70 років з дня депортації кримськотатарського народу з Криму радянською владою за вигаданими звинуваченнями у пособництві врагам. Традиційно в цей день на півострові у всіх регіонах проходять траурні заходи. Найбільший мітинг збирається в Сімферополі. У попередні роки на цей захід збиралися до 50 тис. чоловік.
  Попередній матеріал
  Кремль заявив, що поважає результати "референдуму" на Донбасі
  Наступний матеріал
  Петро Мельник вийшов на свободу під заставу