avianews.com.ua

Міжнародна організація цивільної авіації заявляє, що повітряний простір над Кримом перебуває під контролем України

  Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) заявляє, що позиція організації щодо Криму не змінювалася - повітряний простір над півостровом перебуває під контролем України. Про це заявив керівник офісу зв'язків генерального секретеря ІКАО Ентоні Філбін, пише УНІАН.


  "Позиція ІКАО не змінилася і, як і раніше, відображає положення ООН, а саме, що територія Криму перебуває під контролем України", - запевнив він.

  За його словами, зона моря, яка належить до сімферопольского FIR, не має ніякого суверенітету, а аеронавігаційне обслуговування для цього району було делеговано ІКАО Україні. Крім того, Філбін повідомив, що ІКАО проводить неформальні дискусії з метою полегшення взаємодії між сторонами та забезпечення безпеки повітряного руху в районі.

  Раніше російські ЗМІ поширили інформацію, нібито гендиректор ІКАО Раймонд Бенжамін заявив, що повітряний простір Криму перебуває під контролем Росіі. Український МЗС також заявив, що офіційна позиція ІКАО та Європейської організації з безпеки аеронавігації з цього питання була оприлюднена ще у квітні цього року і залишається незмінною: право обслуговування повітряного простору над Автономною Республікою Крим належить виключно Україні.

  Крім того, МЗС вимагає від Росії припинити незаконні польоти літаків російських авіакомпаній над Кримом та чітко дотримуватися закріпленого на міжнародному рівні виключного права України здійснювати аеронавігацію на своїй суверенній території, в тому числі в АРК.

  Відповідно до офіційної позиції України та міжнародної спільноти, будь-які польоти, що здійснюються до аеропортів Криму в умовах окупації, є незаконними.
  Попередній матеріал
  СБУ затримала одного з диверсантів, які намагалися знищити керівництво АТО
  Наступний матеріал
  З початку активізації АТО серед терористів побільшало дезертирів - СБУ
  Loading...