5.ua

Мін’юст створює підрозділ для повернення активів та відшкодування збитків від анексії Криму

  У системі Мін’юсту буде створений спеціальний підрозділ, який опікуватиметься поверненням коштів, здобутих злочинним шляхом, та відшкодуванням збитків, спричинених незаконною анексією Росією Автономної республіки Крим.
  Про це заявив  Міністр юстиції України Павло Петренко під час оперативної наради в 14 травня.

  Нарада пройшла під головуванням в.о. Генерального прокурора України Олега Махніцького. На нараді було наголошено, що проблема повернення коштів, привласнених злочинним шляхом представниками колишньої української влади - одне з головних завдань, яке нині стоїть перед правоохоронцями та Мін'юстом.

  "Мін’юст також займатиметься питанням відшкодування збитків, спричинених незаконною анексією української території Російською Федерацією. Оскільки питання повернення викрадених активів та відшкодування збитків безпосередньо між собою пов’язані…", - наголосив Павло Петренко.

  "Під час розслідування всебічно вивчаються дані щодо незаконного заволодіння державним майном, неправомірного набуття права власності на земельні ділянки та їх відчуження, проведення незаконних фінансових операцій, привласнення значних сум державних активів та їх подальшого протиправного виведення за межі Україн", - повідомив в.о. Генерального прокурора України Олег Махніцький.

  За словами глави ГПУ, слідчими відомства вже встановлено низку іноземних компаній, на які через фіктивні підприємства, зареєстровані на території України, були перераховані державні кошти

  "Мін’юст активно працюватиме з правоохоронними органами та іноземними юрисдикціями, щоб повернути кошти, незаконно вивезені попередньою владою", - наголосив Павло Петренко.

  За його словами, відповідна законодавча база, яка б давала інструменти правоохоронним органам застосовувати механізми спецконфіскації, продовжує напрацьовуватись. Зокрема, певні інструменти надав ухвалений Верховною Радою Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

  "Мін’юст зараз розробляє новий законопроект, який дасть можливість застосувати заочне кримінальне провадження щодо осіб, які перебувають у міжнародному розшуку, а також щодо тих юридичних осіб, яких (офіційно – Ред.) визнано співучасниками в частині незаконного виведення  державних коштів за кордон», - наголосив Міністр юстиції.

  На оперативній нараді було зазначено, що великий обсяг роботи в частині повернення незаконно вивезених коштів необхідно буде виконати саме Міністерству юстиції України, на яке покладено здійснення захисту інтересів України у Європейському суді з прав людини, а також урегулювання спорів і розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участі іноземних суб’єктів та України.
  Попередній матеріал
  Фінал Кубку України з футболу пройде з глядачами
  Наступний матеріал
  Голова Держдуми назвав президентські вибори 25 травня необхідним "злом"