5.ua

Меджліс прийняв рішення співпрацювати з кримською владою

  Меджліс кримськотатарського народу ухвалив рішення співпрацювати з органами влади самопроголошеної Республіки Крим, але не визнає політичних та інших змін, що здійснюються в Криму.

  Про це сьогодні заявив лідер Меджлісу Рефат Чубаров на брифінгу в Сімферополі, повідомляє Кримське інформаційне агентство.

  Сьогодні відбулося друге за рахунком засідання меджлісу, на якому розглядалося питання подальшої співпраці представницького органу кримських татар з владою Криму. На попередньому засіданні, 30 березня, думка членів Меджлісу розділилася.

  "Зараз ми прийняли рішення делегувати повноваження для співпраці з владою Криму Ленуру Іслямову і Зауру Смирнову ", - зазначив Чубаров.

  Зокрема, кандидатура Ленура Іслямова запропонована на посаду першого заступника голови Ради міністрів Криму. Заур Смирнов претендує на пост голови Республіканського комітету у справах національностей і депортованих громадян. Згідно з прийнятим рішенням, Заур Смирнов призупинить своє членство в меджлісі.

  "Поки дві кандидатури, щоб вони розглянули самі невідкладні питання облаштування кримськотатарського народу", - додав лідер меджлісу.

  У той же час, як підкреслив Чубаров, рішення Меджлісу кримськотатарського народу не означає визнання політичних, правових, економічних та інших змін, що здійснюються в Криму без згоди і поза бажанням кримськотатарського народу - корінного народу Криму .

  Більш того, глава Меджлісу звернув увагу, що Меджлісом кримськотатарського народу представлені лише дві кандидатури, і цього поки достатньо щоб зрозуміти спрямованість дій і намірів влади у сфері облаштування кримських татар.

  "Ці люди не політики, і вони у виконавчій владі не будуть нести політичне навантаження, - зазначив Чубаров - Прийняття політичних рішень і оцінок залишається за Меджлісом і Курултаєм кримськотатарського народу".

  Нагадаємо, 31 березня, виступаючи на неформальній зустрічі Радбезу ООН  колишній голова кримськотатарського Меджлісу і один із керівників общини кримськотатарського народу у АР Крим Мустафа Джемілєв заявив, що лише корінне населення має право вирішувати питання самовизначення тієї чи іншої території та назвав так званий кримський "референдум" цинічним та абсурдним.

  Попередній матеріал
  В Німеччині пасажир літака взяв у заручники стюардесу
  Наступний матеріал
  Один з постраждалих під час вчорашньої стрілянини в Києві - у тяжкому стані