5.ua

Меджліс кримськотатарського народу остаточно вирішив не співпрацювати з російськими окупантами

  Меджліс кримськотатарського народу скасував квітневе рішення про делегування своїх представників до органів кримської влади. Чиновникам, які зайняли тоді посади в самопроголошеній "Раді міністрів Криму", рекомендовано негайно покинути обіймані посади.


  Відповідне рішення було прийнято під час виїзного засідання Меджлісу, яке проходило в Генічеську на Херсонщині 4-5 липня, пише "15 минут".

  Нагадаємо, 1 квітня 2014 Меджліс рекомендував на посаду першого заступника голови Ради міністрів Криму бізнесмена, власника телеканалу ATR Ленура Іслямова, а на місце голови Республіканського комітету з міжнаціональних відносин і справ депортованих громадян – заступника глави Меджлісу Заура Смирнова.

  "Направлення цих двох наших співвітчизників для вирішення практичних питань облаштування кримських татар не означає визнання політичних, правових, культурних та інших змін, які зараз відбуваються в Криму", – заявив тоді голова Меджлісу Рефат Чубаров.

  Однак вже 28 травня окупаційна "Державна рада Республіки Крим" на своєму пленарному засіданні звільнила Ленура Іслямова з посади виконуючого обов’язки заступника голови Ради міністрів Криму.

  "Враховуючи те, що спроби налагодити робочу співпрацю з владою не вдалося, Меджліс вирішив скасувати квітневе рішення про делегування своїх представників у владу і рекомендувати цим людям (один з яких вже звільнений) покинути займаний пост. Рішення звичайно ж залишається за самим чиновником", – розповів заступник голови Меджлісу Наріман Джелял.

  У ході засідання також обговорювалося питання про невизнання легітимності Держради Республіки Криму і, відповідно – неможливість брати участь у його роботі (зараз в Держраді, як відомо, залишаються кілька депутатів, обраних до кримського парламенту за списком об’єднання "Курултай-Рух"). При цьому персональні рішення про зняття повноважень знову-таки пропонувалося залишити на совісті самих депутатів.

  Він також зазначив, що рішення Меджлісу про неучасть у майбутніх виборах в Держраду Криму залишається в силі, і переглядати дану позицію не планується.

  Меджліс також прийняв рішення приступити до підготовки проведення чергового Всесвітнього конгресу кримських татар. Для цього була створена робоча група, яку очолили Рефат Чубаров і народний депутат України Мустафа Джемілєв. Дата, місце проведення, а також порядок денний конгресу будуть визначені пізніше.

  Раніше повідомлялось, що голову Меджлісу народного депутата Рефата Чубарова росіяни не пустили на територію Кримського півострова.
  Попередній матеріал
  Вночі проросійські терористи обстріляли українських військових
  Наступний матеріал
  Будівлі у Слов'янську звільняють від складів з російської зброї