5.ua

Масандрівські вина не визнають у Росії

  Росія не визнає продукцію кримського виробника "Массандри" вином, а називає "винним напоєм". Необхідність сплати акцизу в цьому випадку становить вище у 50 разів, бо у РФ вважають такі напої небажаними. А крім того,  для "Массандри" тепер повністю закритий закордонний ринок. Про це виданню "Новості Крима" 28 травня розповів гендиректор "Масандри" Микола Бойко.


  "Зараз я бачу - з подивом, з тривогою, навіть з жахом - що ми зі свого продукцією не вписуємося в російське законодавство. Уявляєте, наш всесвітньо відомий "Мускат білий Червоного каменя" - це  "винний напій"! Наша гордість - кагор "Південнобережний", мадера "Массандра", херес "Массандра" - це все є винними напоями…  Наш червоний портвейн "Лівадія" - улюблений портвейн Миколи II - став винним напоєм!", - обурюється Бойко.

  За його інформацією це відтепер зобов'язує виробника відповідним чином позиціонувати свій продукт на ринку РФ: писати "винний напій" на етикетках, хоча більшість масандрівських вин виробляють за класичними, академічним технологіям, так само, як і понад сто років тому.

  " тепер акцизний збір на продукцію "Массандр" буде приблизно в 50 разів вище , ніж ми платили на Україні", - підкреслив  Микола Бойко, - п  оки ситуація складається так, немов нас ніхто не чекає  в рідній країні (Росії - Ред. ) Умови для "Массандри" гірше , ніж були раніше. Це для нас трагедія. Люди, які роблять вино з концентратів за два-три тижні, опинилися у більш виграшному становищі. А наш продукт стає неконкурентоспроможним на Батьківщині", - зазначив Бойко.

  Треба нагадати, що до цього року "Массандра" розливала 10 мільйонів пляшок вина на рік - в Україні вона займала перше місце серед виробників марочних вин. У складі Росії кримське підприємство збереже статус лідера - але для цього потрібно, щоб знамениті кримські вина законодавчо визнали саме вином, а не винним напоєм.
  Попередній матеріал
  Сотні людей пікетували АП і СБУ з вимогою знайти спосіб звільнити заручників на Донбасі
  Наступний матеріал
  За час проведення АТО госпіталізовано 30 бійців Нацгвардії
  Loading...