5.ua

Людей, які переселилися до Криму з материкової України, вивезуть до РФ без їх згоди

  Переселенців зі сходу України будуть вивозити з окупованого Криму до Росії. Про таке у ефірі одного з телеканалів заявив окупаційний глава Криму Сергій Аксьонов.


  За словами Аксьонова, зараз "існує масштабна програма з переселення жителів сходу України, які тимчасово виїхали із зони АТО".

  Уже складено графік їх вивозу з півострова. Так, 150 біженців планують розселити у Новосибірській, , Нижегородський, Саратовський, Свердловський областях та у Башкірії.

  Водночас, за словами кримської правозахисниці Ольги Скрипник, Росія вважає людей, що біжать зі сходу - біженцями, в той час як для України - це внутрішньо переміщені громадяни.

  "Так, дійсно, така інформація є. Більш того, є багато звернень, так званих біженців. Тут потрібно розуміти, що Росія їх називає біженцями, щоб зрадити якийсь юридичний статус біженця і говорити про те, що оскільки вони біжать з України до Криму, то вони будуть бути біженцями. Тому, що Росія вважає Крим російською територією, але для України - це внутрішньо переміщені особи, тому що, для України Крим залишається українською територією. Отже, люди просто біжать в інший регіон (України-  Ред.) – до Криму. Тому, з точки зору України - це інший термін", - зазначила вона.

  На думку Скрипник, у даних людей не питатимуть думки про їх бажання виїхати до Росії, чим буде порушено їхнє право на свободу пересування.

  "Переміщення цих людей не буде пов'язано з їх думкою і з їх бажанням. Отже - це є порушенням свободи пересування, порушенням європейської конвенції про права людини. Та ж Росія потрапляє під юрисдикцію європейської конвенції і зобов'язана дотримуватися це", - вважає правозахисниця.

  Нагадаємо, люди у березні цього року кидали свої домівки і в самому Криму, рятуючись від російської окупації.
  Попередній матеріал
  В Європарламенті запропонували виключити рубль з міжнародного обігу
  Наступний матеріал
  Прикордонники затримали колаборантів, що везли підмогу терористам
  Loading...