фото epochtimes.com.ua

Кримські татари обурені забороною вшанування роковин депортації

  Проведення масових акцій 17 та 18 травня в Криму заборонила тамтешня самопроголошена влада. Усе заради того, щоб завадити завтра кримським татарам вшанувати 70-ту річницю депортації.


  Голова Меджлісу Рефат Чубаров каже – заборона стала для них несподіванкою, адже суперечить наказу Володимира Путіна щодо сприяння кримськотатарському народу у проведенні заходів із відзначення роковин депортації. Сьогодні Чубаров має зустрітися із самопроголошеною владою півосторова та провести переговори. Після цього, каже, і оголосять рішення Меджлісу про те, чи коритися забороні.

  Рефат Чубаров уточнив: Меджліс, з одного боку, продовжує консультації із окупаційною владою, а з іншого – отримує численні повідомлення від своїх земляків, які попри все збираються вшанувати трагічну дату, і змушений пояснювати їм можливі наслідки. Те, що окупанти готуються до протистояння, стає все очевиднішим: "То большое количество специальных подразделений и техники, которое в эти дни находится здесь, в Симферополе , видимо, тоже говорит о намерении власти", – каже Чубаров. "Для меня, как для председателя Меджлиса, просто до сих пор остаётся неясным вопрос – что хотят власти продемонстрировать крымским татарам в день их национального траура, в день, когда они ежегодно совершают молебен по душам своих павших", – підкреслив політик.

  Окупаційні чиновники аргументують заборону подіями на південному сході України і "можливими провокаціями екстремістів".

  Водночас вже на 19 травня в Севастополі вони запланували дитячу ходу з нагоди забутого в Україні радянського свята "Дня піонерії".
  Попередній матеріал
  Вночі терористи атакували силовиків у Слов’янську і Краматорську
  Наступний матеріал
  У Луганську зник ще один журналіст