instpres.univ.kiev.ua

Комітет закордонних справ протестує проти наміру італійських парламентаріїв відвідати Крим - заява

  Члени комітету Верховної Ради України у закордонних справах висловлюють протест у зв'язку з намірами групи депутатів Палати депутатів Італії відвідати тимчасово окуповану й анексовану РФ територію Автономної Республіки Крим.

  Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Верховної Ради України.

  "На превеликий жаль, дії окремих представників національних парламентів дружніх Україні держав - членів Європейського Союзу, таких як Італія, шкодять не лише двостороннім відносинам, але й підривають єдину і принципову позицію Євросоюзу, світової спільноти, які категорично засудили порушення Російською Федерацією основоположних принципів міжнародного права та двосторонніх угод", - йдеться у заяві.

  "Закликаємо своїх італійських колег переосмислити наміри та відмовитися від поїздки до тимчасово окупованого та анексованого Криму, який був і залишатиметься Українським, або здійснити її в порядку, передбаченому законодавством України", - заявляють у комітеті.

  Заяву направлено голові Палати депутатів Італійської Республіки Лаурі Болдріні, голові Третьої комісії у закордонних справах та питаннях співдружності Палати депутатів Італійської Республіки Фабріціо Чіккітто, Координатору групи з міжпарламентських зв'язків з Україною Палати депутатів Італійської Республіки Паоло Аллі.

  Нагадаємо, СБУ заборонила на три роки в'їзд на територію України десятьом депутатам Національних зборів та Сенату Франції. У СБУ заявили, що поїздка французьких депутатів до анексованого Росією Криму у липні поточного року без згоди української сторони є деструктивним кроком. 

  Попередній матеріал
  Найбільше порушень тиші за останню добу зафіксовано під Мар'їнкою – Лисенко
  Наступний матеріал
  Ключовий свідок обвинувачення у справі Сенцова відмовився від своїх свідчень