Кабмін вважає перешкоджання в'їзду Джемілєва до Криму "відродженням сталінських репресій"

  Уряд вимагає негайного скасування всіх заборон і обмежень, які накладаються на кримськотатарський народ і його лідерів.


  Про це йдеться в заяві, опублікованій сьогодні на Урядовому порталі, повідомляє УНІАН.

  Наголошується, що перешкоджаючи в'їзду Джемілєва на Батьківщину, "російська сторона вкотре розтоптала наріжні принципи міжнародного права і виразно засвідчила світові, що ховається під її цинічним "занепокоєнням" реалізацією права народів на самовизначення".

  "Особливо огидним це виглядає напередодні 70 роковин трагедії кримських татар - депортації цього народу, яка супроводжувалася загибеллю десятків тисяч людей", - підкреслюється в заяві.

  Повідомляється, що в Кабміні розцінюють такі дії "проти багаторічного в’язня радянських таборів, одного з чільних засновників руху за права людини в СРСР як відродження сталінських репресивних практик і відтворення сталінської політики пригнічення народів і національної дискримінації".

  Уряд вимагає негайного скасування всіх заборон і обмежень, які накладаються на кримськотатарський народ і його лідерів; припинення залякувань мирних громадян і застосування проти них військових підрозділів, провокацій проти Меджлісу кримськотатарського народу, а також притягнення до відповідальності винних у насильстві проти кримських татар і представників інших національностей на окупованій території Криму.
  Попередній матеріал
  Мінкульт скасував розважально-концертні заходи у зв'язку з днями жалоби
  Наступний матеріал
  Бойовики у Луганську почали штурм військової частини, лунають вибухи та постріли
  Теги: