Глава МЗС Латвії: Ситуація з Кримом – "заморожений російсько-український конфлікт"

  На думку Едгара Рінкевичса, цей конфлікт немає швидкого вирішення, але знімати його з міжнародного порядку денного в Європі не сміють.

  Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс вважає, що ситуація з Кримом стала замороженим російсько-українським конфліктом. Про це він заявив в інтерв'ю агентству BNS, пише "Інтерфакс".

  Ринкевич назвав приєднання Криму до Росії "протиправною анексією". Він також зазначив, що цей конфлікт немає швидкого вирішення.

  "Міжнародне співтовариство її (республіку Крим – ред.) не визнає. Діють встановлені Євросоюзом заборони для компаній і громадян на те, щоб розгортати яке б то не було економічне співробітництво, вкладати інвестиції або підтримувати зв'язки з Кримським півостровом. Ми вважаємо його українською територією, а Росія вважає своєю. Чи бачимо ми тут швидке рішення? Ні. Швидкого рішення ми тут не бачимо. Ми не можемо і не сміємо знімати це питання з міжнародного порядку денного ", – сказав Рінкевичс.

  Говорячи про ситуацію в Донбасі, він підкреслив, що "виконання мінських угод як і раніше актуально". З його слів, рішення ЄС про продовження санкцій проти Росії свідчить про те, що угода виконується не в повному обсязі.

  "Ми бачимо загострення, але я думаю, що нам треба сконцентрувати всі причетні сторони на максимальне виконання цих угод", – зазначив міністр.

  "Чи щасливі ми від того, як виконуються Мінські угоди? Ні. Чи є якась альтернатива? Я її зараз не бачу. Укладемо ще одну угоду? Почнемо нову війну? Звичайно ж ні", – сказав Рінкевичс.

  Тому він вважає, що треба докласти максимальних зусиль як двосторонніх, так і з боку Євросоюзу і більш широкої міжнародної спільноти, "щоб всіма засобами домогтися виконання цих угод". "Альтернативи (Мінським угодами – ІФ) немає", – наголосив очільник МЗС Латвії.   

  Попередній матеріал
  У столиці вшанували пам'ять дисидента Євгена Сверстюка
  Наступний матеріал
  Греція може отримати "кредити надзвичайного стану" – Шульц