5.ua

Джемілєв оскаржить у Євросуді "кричуще хамство" окупантів Криму

  Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв поскаржиться до Європейського суду з прав людини через заборону в'їжджати до Криму. Такі дії тамтешньої влади він назвав "кричущим хамством".


  3-го травня Джемілєва, нагадаємо, не пустили на півострів, офіційно заявивши про заборону на в'їзд на найближчі п'ять років. Тисячі кримських татар у відповідь прийшли до контрольно-пропускного пункту під Армянськом, щоб розблокувати трасу, що веде до Криму. Людей 4 години тримали в буферній зоні перед тим, як пропустити назад додому. Сам Джемілєв повернувся на материкову Україну – щоб не допустити кровопролиття.

  "Это вопиющее хамство... Это вот на своей территории... Это они, приехавшие откуда-то из другой страны, решают, какому из числа коренных, коренному народу, жить в Крыму, кому – нет. Там по трем статьям Уголовного кодекса Российской федерации", – обурюється Мустафа Джемілєв. – "Мы тоже отсюда будем возбуждать уголовные дела против прокуроров, которые преследуют украинских граждан незаконно. И будем подавать в Европейский суд по правам человека".
  Попередній матеріал
  Порошенко: трагічні події в Одесі – не випадковість, а спланована провокація
  Наступний матеріал
  Москаль озвучив версії обставин розстрілу євромайданівців