ukr.segodnya.ua

До Туреччини з'їжджаються учасники Конгресу кримських татар

  У столицю Туреччини Анкару в п'ятницю прибувають учасники II Всесвітнього конгресу кримських татар.

  Про це повідомляє видання "Крим.Реаліі". Основна частина гостей і делегатів прилетять до Анкари з Києва чартерним рейсом. На участь у Конгресі заявлені 180 кримськотатарських організацій з 12 країн світу.

  Конгрес проходитиме 1-2 серпня у конференц-залі Bilkent Hotel, мета проведення: координації подальших дій в умовах незаконної анексії Криму та загрози знищення кримських татар. На форумі оберуть президента Конгресу. Нині це глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, обраний на цю посаду в 2009 році під час I Всесвітнього конгресу кримських татар у Сімферополі.

  У матеріалах Конгресу зазначається, що після розпаду Радянського Союзу на батьківщину повернулися 350 тисяч кримських татар. Сьогодні вони знову піддаються тоталітарному тиску і знаходяться під загрозою знищення.

  Після анексії півострова Росією з 27 лютого 2014 до сьогодні 15 тисяч кримських татар були змушені залишити Крим. Разом із тим, лідерам кримськотатарського народу заборонено в'їзд до Криму. Беручи до уваги цю ситуацію, прийнято рішення провести II Світовий Конгрес кримських татар у столиці Туреччини - Анкарі, де проживає найбільша діаспора кримських татар.

  Нагадаємо, 28 липня слідчі ФСБ окупованого Криму викликали керівників Меджлісу на допит. "Приводом запрошення до слідчого комітету стали події 26 лютого 2014 року, а взагалі він зводиться до того, що таке конгрес, навіщо там брати участь і все інше. Ільмі Умерову знову на завтра вислали повістку. Знову на допит. Тобто ось таким ось чином нам трьом не дати можливість виїхати в Анкару для участі у Всесвітньому конгресі кримських татар", – повідомив голова ЦВК Курултаю Заїр Смедляєв.

  Попередній матеріал
  Харків: чоловік загинув внаслідок нічної стрілянини у супермаркеті
  Наступний матеріал
  Київрада виділила 41 млн грн на відновлення "Жовтня"