татари біля МЗС 5.ua

Активісти біля МЗС вимагали реакції влади на масові арешти кримських татар

Чиновників міністерства закордонних справ під стінами відомства зустрічали з прапорами кримські татари та небайдужі

Активісти були обурені мовчанням МЗС, яке до сьогоднішнього ранку не реагувало на вчорашні арешти кримських татар на окупованому півострові. За словами активістів, досі таких масових обшуків у домівках корінного населення Криму російські спецслужби не проводили. Вони вважають це початком масових репресій.

Зупинити, на їхню думку, це можливо лише за широкого розголосу. Відтак, вимагали і від МЗС, і від прем'єра та президента висловити свою підтримку кримськотатарському народу.

"З них три особисто моїх знайомих товариша. Люди, яких я особисто знаю і які не є ніякими терористами. Це громадяни України перш за все. Це фактично каральна операція. Ніякої юстиції і законної основи немає. Вони залякують кримських татар для того, щоб виштовхнути з Криму", - сказав Ерфан Кудусов.

"Єдиний спосіб боротьби - це серйозна публічна реакція на рівні президента, прем'єр-міністра, голови МЗС. Саме тому ми тут. Ми хочемо закликати владу України швидше, оперативніше, чіткіше реагувати на такі безпрецедентні акції. Вчорашня серія обшуків для Криму безпрецедентна, ніколи ще не було такого дня і він пройшов для України за повного мовчання влади", - додав Айдер Муждабаєв.

Міністерство закордонних справ уже оприлюднило свою офіційну заяву з приводу ситуації з кримськими татарами на анексованому півострові.

"Кремль у ХХІ столітті повторює жахливі радянські репресії 30-х років минулого століття, а також геноцид кримських татар 1944 року", - йдеться в заяві.

У МЗС закликають Російську Федерацію негайно припинити політичні репресії щодо громадян України в Криму і просять демократичний світ відреагувати на грубі порушення Росією міжнародного права і загальнолюдських цінностей.

Попередній матеріал
Встановлені всі особи правоохоронців, які надавали злочинні накази під час Революції Гідності в Сумах - прокурор
Наступний матеріал
Японія надала Україні безвідплатні $460 тис. на освіту і медицину
Loading...

Агенти ФСБ затримали 12 кримських татар

Нова хвиля обшуків у Криму: затримують кримських татар

Кримські татари хочуть офіційного визнання 26 лютого Днем спротиву Криму російській окупації

Окупанти арештували ще одного кримського татарина