5 канал

Зубко про затоплення "Іволги": Урядова комісія працює над тим, щоб унеможливити в майбутньому такі аварії

Підсилюючи кримінальну та адміністративну відповідальність у судноплавстві, можна унеможливити повторення такої ситуації, яка сталася із затопленим катером "Іволга".

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив віце-премєр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"Сьогодні урядова комісія працює не над тим, щоб покарати винних, тому що родичам сьогодні вже від того, що буде хтось покараний або ні, мабуть, не так зменшує те горе, а питання в тому, щоби винести ті рекомендації, і ті процедурні рішення, які взагалі не дозволять, навіть маючи таку недбалість, щоб відбувалися такі трагедії в майбутньому. Це не просто, але це можливо", - сказав Зубко.

Міжнародна практика, яка працює в цьому напрямку, вона дійсно доводить те, що підсилюючи і кримінальну, і адміністративну відповідальність за ті видані сертифікати тим чи іншим капітанам, за ліцензування суден ... підвищуючи відповідальність органів місцевого самоврядування за інспекцію тих причалів і тих баз, де може бути здійснено взагалі судноплавство, а також приділивши дуже серйозну увагу сьогодні до судноплавства не тільки в морському напрямку, а й в річковому ... зробити неможливою будь-яку недбалість або будь-яке порушення процедур паралельно перевіряючи різними службами неможливість повторення такої ситуації.

Він також додав, що наразі тривають пошуки безпосередньо всередині катера "Іволга".

Нагадаємо, сьогодні, 19 жовтня, затонулий катер "Іволга" підняли на поверхню. На борту судна знайшли тіла ще двох загиблих.

Повну версію розмови з Геннадієм Зубко дивіться у рубриці Інтерв'ю.

Попередній матеріал
Українські біотехнологи змогли врятувати від ампутації кінцівок 35 бійців
Наступний матеріал
На ремонт Біг-Бена потрібно $60 мільйонів