5 канал

На катері "Іволга" була вимкнена радіолокаційна система - Зубко

  Капітан затонулого 17 жовтня у Чорному морі судна "Іволга" порушив правила безпеки руху та експлуатації водного транспорту.

  Про це на брифінгу повідомив голова урядової комісії щодо розслідування причин аварії катера "Іволга", що сталася 17 жовтня 2015 року в Чорному морі, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  "На жаль, практично капітаном було порушено дуже багато тих інструкцій, які могли би не дозволити призвести взагалі до такої трагедії. Починаючи з того, що в нього практично була вимкнута радіолокаційна система. Він виходив із стихійного місця, а не з облаштованих п'яти причалів, де могло це судно бути доглянуто … ну і третє, це кількість пасажирів, які повинні були б знаходитися на кораблі - їх повинно було бути не більше 12 плюс три члени екіпажу", - сказав він.

  Зубко також додав: "Якщо б, наприклад, це судно було затримано інспекцією на транспорті і було б з'ясовано ці всі порушення, то адміністративну відповідальність капітан поніс би в розмірі до 500 грн".

  Нагадаємо, напередодні поблизу міста Білгород-Дністровський Одеської області перевернувся пасажирський катер "Іволга". 22 людей живими витягнули з води. Їх із переохолодженням доправили до лікарні. За попередніми даними, теплохід зазнав аварії через перевантаження. До того ж, прогулянкове судно вийшло у море попри штормове попередження і без рятувальних жилетів.

  Попередній матеріал
  Через тління торфовищ у столиці перевищена концентрація шкідливих домішок у повітрі - СЕС Києва
  Наступний матеріал
  Україна розширює використання американського ядерного палива замість російського