Закон "Про очищення влади" в Раду внесуть 18 липня

  Керівник Люстраційного комітету Єгор Соболєв розчарований відсутністю підтримки його роботи з боку президента Порошенка.
  Про це Соболєв 16 липня написав на своїй сторінці у Facebook.

  Така позиція викликана тим, що Петро Порошенко так і не вніс закон про люстрацію в Україні від свого імені до парламенту.

  "Більше чекати сенсу нема. Більше чотирьох тижнів тому ми запропонували тоді ще новообраному Президенту закон "Про очищення влади". Який передбачає перевірку кожного судді, прокурора, міліціонера  та посадовця за допомогою детектора брехні. Із включенням в склад кожної комісії одного журналіста та одного громадського активіста… Із вимогою автоматично видати "вовчий квиток" усім, хто не зможе пояснити майно своєї родини, хто був помічений в підтримці зазіхань на нашу територіальну цілісність, хто сидів на керівних посадах під час розстрілу Майдану, хто в минулому був пов'язаний з КДБ, хто вийшов з керівних комітетів Компартій та комсомолу…", - написав Соболєв.

  "Ми хотіли, щоб Петро Порошенко вніс закон від свого імені до Ради з коментарем: "Голосуйте або я вас розпущу". Тоді парламент мав би більшу схильність натиснути кнопку "за".
  Цього не сталося. Реакції від президента – нуль", - зазначив керівник Люстраційного комітету.

  При тому Єгор Соболєв зазначив, що  без очищення Міноборони, Генштабу, військової контррозвідки, Служби безпеки, Прикордонної служби Україна надалі буде втрачати життя найкращих без перемоги. Так само неможливими Соболєв вважає і "успіхи економіки з такими суддями, прокурорами та державними службовцями".

  "Тому у п'ятницю (18 липня - Ред.) ми внесемо закон "Про очищення влади" на розгляд парламенту за допомогою депутатів, які підтримують ідеї люстрації. Зараз ведемо перемовини з представниками усіх сил коаліції - щоб під законом стояли підписи кожної (фракції – Ред.) і міжпартійні ревнощі не заважали його ухваленню", - підкреслив Єгор Соболєв, повідомляючи, що процес очищення влади не може залежати від однієї людини.

  Нагадаємо, що новою реформою пропонують зменшити особовий склад МВС з розрахунком 150 міліціонерів на 100 тис. населення.

  Раніше повідомлялось, що стали відомі кандидатури на посади заступників нового глави КМДА.
  Попередній матеріал
  Путін закликав МВФ припинити кредитування України
  Наступний матеріал
  Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку України