Яценюк назвав нову ціну на російський газ політичною та очікує на допомогу Словаччини

  В Кабінеті міністрів України не бачать жодної причини для підвищення вартості природного газу з Росії для України крім політичної. Про це Прем'єр Арсеній Яценюк заявив 3 квітня під час спілкування з журналістами.

  "Немає жодних причин, із яких Росія підняла ціну на газ для України, окрім однієї – політичної", - наголосив Прем’єр-міністр України.

  Він також зазначив, що ціна на російський газ у 485 доларів є абсолютно неприйнятною: " І Російська Федерація чудово це усвідомлює".

  Також глава українського Уряду сказав, що очікує обмеження постачання газу з Росії та подальший тиск на Україну з боку східного сусіда нашої країни.

  "Ми очікуємо, що Росія піде далі в питанні газового тиску, в тому числі буде обмежувати постачання газу на територію України… Ми будемо застосовувати всі політичні, економічні, дипломатичні й правові методи для енергетичної безпеки нашої країни і врегулювання питання з поставками газу", - підкреслив Прем'єр.

  Арсеній Яценюк також нагадав, що Росія брала на себе зобов’язання надати 15 млрд. доларів кредиту Україні, з яких 3 млрд. доларів було передано в минулому році, а 2 млрд. доларів планувались за погашення газової заборгованості й повинні були бути передані цього року: "Якщо Росія виконає свої зобов’язання по наданню 2 млрд. доларів кредиту - ми тоді ці 2 млрд. погасимо їм заборгованості".

  Він наголосив, що газові відносини з Росією неможливо розглядати поза контекстом всього, що відбувається в двосторонніх відносинах України та РФ. Один із виходів з цієї ситуації – є диверсифікація поставок через реверсний проток через Словаччину. Яценюк повідомив, що Уряд неодноразово звертався і далі буде звертатися до європейських партнерів з тим, щоб вирішити питання реверсних поставок в Україну. За словами Арсенія Яценюка, налагодження реверсних поставок дасть можливість Україні платити за газ "не 500 доларів, як сьогодні викручує руки Росія, а в районі $350".

  Попередній матеріал
  Польща допоможе реформувати Міністерство культури України
  Наступний матеріал
  МОЗ України та Медична служба Майдану підписали Меморандум про взаєморозуміння