Ярема обговорив з експертами ЄС реформування Генпрокуратури

  Генпроурор України Віталій Ярема подякував європейським експертам за допомогу, яку вони надають у реформуванні правоохоронної системи та розбудові в Україні європейського суспільства. Про це 29 липня, за підсумками зустрічі керівництва ГПУ та головного експерта з питань реформування прокуратури проекту ЄС Лоїка Герана, повідомила прес-служба ГПУ.


  Як зазначено у повідомленні, Генеральний прокурор наголосив на необхідності прийняття нового закону "Про прокуратуру", особливо після підписання угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

  "Хочу висловити подяку Місії Європейського Союзу і Ради Європи за сприяння у здійсненні цих прагнень і допомозі нашим юристам, які працювали над цим законопроектом", — зазначив керівник відомства.

  Віталій Ярема попросив європейських представників під час роботи над стратегією в першу чергу звернути увагу на роль і місце прокуратури України, враховуючи досвід Європи та ситуацію, у якій перебуває українська держава.

  Він висловив впевненість, що діяльність робочої групи буде продуктивною і матиме позитивний результат.

  В свою чергу Лоїк Геран поінформував членів робочої групи про основні аспекти проекту ЄС "Підтримка реформ сектору юстиції і правосуддя в Україні". Він повідомив, що головна мета стратегії проекту - це реформування системи юстиції відповідно до європейських стандартів. При цьому експерт наголосив, що ефективна імплементація стратегії можлива лише із залученням до неї українських партнерів.

  В той же час Кетеван Цхомелідзе підкреслила, що Рада Європи підтримує ініціативу ГПУ щодо створення робочої групи. За її словами, для Ради Європи реформування органів прокуратури України є одним з найбільш проблемних питань.

  Європейці висловили готовність надавати Генеральній прокуратурі всю необхідну допомогу на шляху реформування органів прокуратури.

  Нагадаємо, робоча група була створена у липні поточного року розпорядженням Генерального прокурора з метою напрацювання узгоджених позицій до Стратегії реформування правоохоронної системи України.
  Попередній матеріал
  "Укртрансгаз" бере кредит у російського банку
  Наступний матеріал
  США вводять обмеження на експорт технологій для російського нафтопрому