Віталій Ярема зустрівся з підлеглими і показав розкішні кабінети Пшонки

  Кадрові зміни в прокуратурі, розслідування розстрілу майданівців, подолання корупції та суворий контроль дій псевдо-активістів – так окреслив свої основні завдання новопризначений генпрокурор Віталій Ярема.


  На додачу до прокурорського крісла, Віталій Ярема отримав справжній палац на робочому місці. Цілий розкішний поверх відтепер у його розпорядженні. Каже журналістам: "Я ще не заходив нікуди. Будь-ласка, ви перші, дивіться".

  Але перш ніж переступити поріг, новий начальник іде вітатися з підлеглими. Подивитися на нового керманича збіглася чи не уся Генпрокуратура. Нема хіба що попередника з часткою в.о. – Олега Махніцького. Традиційний букет троянд бере неохоче.

  Іще кілька годин тому Віталій Ярем був 1-м віце-прем’єром і відповідав за силовий блок. А до 2010-го очолював столичне управління МВС. Тепер же просить не спекулювати на тому, що прокуратуру очолить міліціонер, і анонсує кадрові чистки. Але звільняти, як у Грузії - усіх поголовно – не хоче. Обіцяє: "Рубіть с плєча я не буду. Це люди, це долі, це сім’ї. Я не хочу, щоб постраждали порядні люді, професіонали, які дійсно приносять користь нашій країні".

  Є у головного прокурора і справа честі: кримінальна справа по розслідуванню масового убивства у лютому 2014-го.

  Найближчим часом обіцяє нові подання до парламенту. Про зняття депутатської недоторканності. На черзі не друзі, як радив Президент вранці в парламенті, але кандидати на місце за ґратами. Зокрема – нардепи Григорій Калетник, Володимир Олійник і Олександр Єфремов. Пояснює: "Порада, звичайно, була формальна. Ніякі друзі, ніякі родичі не повинні впливати на прийняття рішень. Я думаю, люди і депутати зрозуміли такий жарт Президента".

  Тих, хто намагається тиснути на Генпрокуратуру, прикриваючись Майданом – просить теж не розслаблятися. "Проплачені люди під виглядом сотень, під виглядом Майдану, намагаються тиснути на ГПУ. Ну вибачте, не маразм?"

  Опісля – іде наводити лад у своєму кабінеті. "Це не робочий кабінет, це кабінет якось мільярдера" – каже посадовець.

  Такі хороми отримав у спадок від знаного поціновувала прекрасного – Віктора Пшонки. Генпрокурор часів Януковича довгенько готував для себе цей палац. Для роботи загарбав шість кабінетів – собі одному, зі спа-салоном, перукарнею та незмінною позолоченою сантехнікою. У одній із кімнат генпрокурора є навіть приватний спортзал – із гантелями і біговою доріжкою.

  Що робити з усім цим добром – нинішній генпрокурор ще не придумав. Каже: "Мені сказали, що є кримінальне провадження за фактом витрачання коштів на ці ремонти. Я зараз підніму це провадження і будемо розслідувати".

  Чи буде тут працювати – ще не вирішив, але навідуватися – не цуратиметься: "Я буду заходити, куди хочу, бо я очолюю цю структуру".

  Хоча багряні троянди ідеально вписалися б у цей ансамбль – квітів від президента у новий кабінет Ярема так їх і не приніс: віддав персоналу.

  Анастасія Бабенко, Віталій Кононов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  З Донбасу переселено вже 10,5 тис. людей
  Наступний матеріал
  Вісім українців та двох іноземців судитимуть за співпрацю з терористами - СБУ