В Уряді сподіваються розкрити визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів

  В уряді України розраховують на прийняття Верховною Радою на позачерговому засіданні 7 жовтня закону про визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів.


  Про це повідомив "Урядовий портал".

  "Ми звертається до парламенту з тим, щоб завтра проголосувати два законопроекти, які вносяться Кабінетом міністрів і які суттєво вплинуть на те, щоб корумповані чиновники не були при владі і їх виявляли. Один з цих документів - закон про визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів ", - сказав прем'єр, відкриваючи засідання уряду в понеділок.

  За словами глави уряду, у разі прийняття зазначеного закону будь-які суб'єкти господарської діяльності будуть зобов'язані розкривати інформацію про реальних власників.

  "Сьогодні компанії зареєстровані в офшорах, а фактичними їх власниками можуть бути держслужбовці, або члени уряду, або співробітники адміністрації президента. Побачити це неможливо. Тому першорядне завдання закону - розкриття інформації про всі реальних власників українських компаній з тим, щоб чиновники не ховалися за родичами , в офшорах, за будь-якими третіми особами, які виступають номінальними власниками, а фактично власником є ​​чиновник ", - додав він.

  За словами Яценюка, прийняття даного законопроекту дозволить громадянам України отримувати інформацію про власників всього нерухомого майна в країні.

  "Ми побачимо, які у кого є вдома, квартири і нерухомість, а також отримаємо реальний доступ до всіх баз даних всієї нерухомості України", - сказав він.

  Як повідомив, у свою чергу, міністр юстиції Павло Петренко, в разі прийняття парламентом зазначеного закону Мін'юст готовий розкрити такі реєстри протягом місяця.

  "Фактично це означає, що будь-який громадянин, у тому числі в рамках процедури люстрації після підписання закону президентом, зможе отримувати інформацію про реальний майні тих чиновників, які проходитимуть майнову люстрацію, і інформувати відповідні органи, щоб чиновники не приховували це майно за своїми родичами або в офшорах. Мін'юст підтверджує: ми будемо готові протягом місяця розкрити всі ці реєстри в разі прийняття парламентом цього закону ", - сказав Петренко  під час засідання уряду.

  Відповідно до законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів", не розкриття даних про власників українських компаній каратиметься штрафом або цивільними роботами на строк до 240 годин.

  Нагадаємо, влітку урядом було скасовано плату за внесення відомостей до Державного земельного кадастру.
  Попередній матеріал
  Яценюк звинувачує Росію у зриві мирного врегулювання на Сході
  Наступний матеріал
  Нафта знову дешевшає