В Україні перестала бути обов’язковою "мокра печатка" на документах

  З 01-го листопада п.р. скасовується обов’язкова наявність печатки у суб’єктів приватного права. Тобто суб’єкт господарювання може (а не зобов’язаний) мати печатки. При цьому для їх виготовлення одержання будь-яких документів дозвільного характеру не передбачається.


  Така норма нового законодавства є наслідком набуття чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу".

  Відтепер, наприклад, на довіреностях на представництво юридичної особи у судах, на квитанціях до прибуткових і видаткових касових ордерів печатки ставитимуться лише за їх наявності. А державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відбуватиметься шляхом подання електронних документів без обов’язкового використання електронного цифрового підпису.

  Крім того, новим законом передбачається скасування вимоги щодо справляння реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи (зараз становить 170 грн) та фізичної особи – підприємця (зараз становить 17 грн).

  Такий збір залишається лише за держреєстрацію змін:

  – що вносяться до установчих документів юридичних осіб – у розмірі 51 грн (розмір не зміниться);

  – імені або місця проживання фізичної особи – підприємця – у розмірі 17 грн (зараз становить 10 грн 20 коп.).

  Раніше повідомлялось, що президент доручив терміново переглянути комплектування Збройних сил та добровольчих батальйонів.
  Попередній матеріал
  Київрада планує закупівлю системи голосування за 13 млн грн.
  Наступний матеріал
  У Харкові посол Чехії передав теплі речі для переселенців з Донбасу