5.ua

В структурі Мінохорони здоров'я створено Департамент громадського здоров’я

  У структурі Міністерства охорони здоров’я України невдовзі буде створено Департамент громадського здоров’я. Відповідний структурний підрозділ виконуватиме функції ліквідованої Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.


  Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич за підсумками засідання уряду 5 листопада, повідомляє прес-служба МОЗ.

  Зокрема, урядовець розповів, що міжнародні організації, які надають допомогу Україні у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, занепокоєні тим, що протягом двох місяців, відколи триває процес ліквідації Служби,  жоден інший орган державної влади не перебрав на себе повноважень з протидії соціально небезпечним хворобам.

  "При спілкуванні з керівництвом ЮНІСЕФ і ЮНЕЙДС у вересні цього року на 69-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН я відчув, що наші міжнародні партнери та донори занепокоєні фактом ліквідації Служби. Я намагався переконати їх, що у структурі МОЗ буде створено відповідний підрозділ, який опікуватиметься питаннями боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом", - зауважив віце-прем’єр.

  "Тож сьогодні під час обговорення Розпорядження про утворення ліквідаційної комісії за моїм поданням додано пункт 3, відповідно до якого Міністерству охорони здоров’я України доручено створити Департамент громадського здоров’я з покладенням на нього функцій ліквідованої Служби", - додав він.

  Як відомо, 5 листопада  на засіданні Уряду було ухвалено Розпорядження "Про утворення комісії з ліквідації Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечними захворювань". Головою комісії стала заступник голови Служби Олена Єщенко. У шестимісячний строк голова комісії має прозвітувати про результати ліквідації.
  Попередній матеріал
  Фонд держмайна виставить на біржові торги блокпакети трьох обленерго
  Наступний матеріал
  Агентство Fitch перевірило рейтинг компанії Пінчука