В Мінюсті планують реформи за зразками Польщі та Грузії

  Міністр юстиції України Павло Петренко анонсував реформи, які відбудуться в органах юстиції, виборчому законодавстві та судовій системі. Про це очільник Мін’юсту розповів під час відео-конференції з представниками регіональних органів юстиції, громадських організацій та засобів масової інформації 20 березня.

  За словами Павла Петренка, за два тижні буде презентована програма реформ Державної реєстраційної служби.

  "Одним із найбільш актуальних питань є спрощення реєстрації власності та викорінення корупції. Мова йде про те, що ми маємо максимально прибрати контакт державного службовця-реєстратора з громадянином, який отримає послуги", - зазначив він.

  Міністр також повідомив, що у службах реєстрації передбачається встановлення відео-камер та електронної черги.

  "Це буде зроблено для того, щоб штучно не створювалися перепони для громадянина, який хоче здійснити відповідні дії. Також ми розглядаємо ініціативу щодо реєстрації за допомогою Інтернету. Окрім того, частину реєстраційних дій планується передати на обслуговування приватним структурам – нотаріусам та комерційним банкам", - підкреслив Павло Петренко.

  За його словами, зараз аналізується механізм вчинення реєстраційних дій через систему Укрпошти. "За нашими даними, близько 70 відсотків повідомлень, що передавалися через пошту реєстраторам, потім були повернуті громадянам за формальними підставами", - зазначив Міністр.

  Ще однією новацією, за словами Павла Петренка, має стати відкриття реєстрів для громадян.

  "Ми вивчали практику Грузії та Польщі. Єдина проблема стосується конфлікту з нормами Конституції та Закону "Про персональні дані", що гарантують конфіденційність інформації про особу. Зараз відпрацьовується варіант, який дасть можливість відкрити реєстри без персональних даних про саму особу. Я переконаний, що це зменшить кількість шахрайських дій та дасть змогу бізнесу, який використовує цю інформацію, більш ефективно працювати", - підкреслив Міністр юстиції.

  Попередній матеріал
  Путін ратифікував закон про анексію Криму
  Наступний матеріал
  СБУ затримала голову наглядової ради "Брокбізнесбанку"