5.ua

Уряд запропонував реформу міжбюджетних відносин в Україні

  Міністр фінансів Олександр Шлапак на брифінгу за результатами засідання Кабінету Міністрів 20 серпня повідомив про ініціативи Уряду  щодо основних змін до Бюджетного кодексу України та механізмів їх реалізації.

  Про це повідомляє "Урядовий портал".

  "Порадившись на Уряді, ми вирішили, що уже сьогодні можна розпочати вкрай необхідну в регіонах реформу міжбюджетних відносин, не чекаючи конституційних змін, і почати формувати бюджет, можливо, уже 2015 року, якщо нас підтримає Парламент, на новій базі, - сказав Олександр Шлапак, додавши, що запропоновані зміни базуються на досвіді Польщі та Німеччини.

  Він назвав шість основних напрямків реформи міжбюджетних відносин.

  1.       Забезпечення бюджетної автономії та фінансової самостійності місцевих бюджетів.

  2.       Стимулювання громад до об’єднання та формування спроможних територіальних громад.

  3.       Закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел доходів та розширення дохідної бази місцевих бюджетів.

  4.       Децентралізація видаткових повноважень та чіткий розподіл компетенції сформований за принципом субсидіарності.

  5.       Запровадження нових видів трансфертів та посилення відповідальності профільних міністерств за реалізацію державної політики у відповідних галузях.

  6.       Визначення нового механізму бюджетного регулювання та вирівнювання.

  "Ми свідомі того, що це – лише перший крок у міжбюджетних відносинах, але для нас важливо, що він міняє філософію практично у всіх напрямках: і з точки зору самодостатності місцевого бюджету, і відносин місцевого бюджету з профільними міністерствами, і можливості формування бюджетів незалежно від центрального, і багато інших питань", - наголосив Міністр.

  Він повідомив, що у вересні підготовлений документ змін буде направлений до Верховної Ради, після чого протягом місяця-двох буде доопрацьовуватися усіма зацікавленими структурами.
  "Ми дуже уважно вивчимо пропозиції, які будуть надаватися ними, і тоді будемо пропонувати Парламенту доопрацьований документ для остаточного прийняття", - додав Олександр Шлапак.
  Попередній матеріал
  Президент Порошенко зустрівся з народними депутатами від "Батьківщини"
  Наступний матеріал
  Російська армія активізувала розвідку уздовж кордону - РНБО
  Loading...