Уряд визначився з найважливішою реформою на найближчий час

  Український Уряд налаштований на проведення реформи місцевого самоврядування, оскільки вважає цю реформу ключовою, її потрібно робити в країні незалежно від того, які партії домінують в парламенті і яким є сьогодні склад Кабміну.
  Про це заявив Віце-прем`єр-міністр України Володимир Гройсман.

  "Про реформу самоврядування говорили вже не раз, випускали пар, але справжніх намірів проведення реформи не було. Сьогодні ми рішучі в тому, що ці реформи необхідно провести і усвідомлюємо те, що дуже важливо знайти підтримку в частині місцевого самоврядування у парламенті. Але одночасно хочу зазначити, що без цих змін про подальше майбутнє України як європейської демократичної держави не може бути розмови», - зазначив він.

  Під час наради Володимир Гройсман вкотре наголосив на відмінностях децентралізації влади, яка полягає у передачі повноважень і ресурсів на рівень громад – сіл, селищ та міст, та федералізації із передачею повноважень та грошей на рівень регіонів, що призведе до створення окремих князівств, де права громад будуть знехтувані.

  Другим спірним питанням, на його думку, залишається питання виборів голів областей. Прямі вибори, на переконання Віце-прем`єр-міністра,  зараз можуть призвести до конфліктів на місцях з точки зору виконавчих функцій, які такий голова почне затягувати на себе. Натомість ці фігури мають бути консенсусними – адже їм доведеться займатися питаннями, які представляють спільні інтереси громад.
  Попередній матеріал
  На Львівщині простилися з героїчно загиблими військовими льотчиками
  Наступний матеріал
  Експерт: Проросійські бойовики планують прорив через державний кордон