5.ua

Уряд вирішив, як буде віддавати повноваження та гроші місцевим радам

  Новий український Уряд розпочав реалізовувати конкретні кроки з метою здійснення децентралізації влади та реформування системи місцевого самоврядування. Про це 14 березня в ході брифінгу повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

   За словами урядовця, найближчим часом на розгляд Уряду буде спрямовано проект концепції реформування місцевого самоврядування та територіального устрою влади, а також законопроекти про право територіальних громад на об'єднання та про співробітництво територіальних громад. За основу взяті ті напрацювання, які уже були зроблені українськими експертами спільно з експертами Ради Європи. Основою для них стала Європейська хартія місцевого самоврядування. Проекти отримали підтримку як з боку експертів, так і представників асоціацій органів місцевого самоврядування. А сьогодні, як повідомив Володимир Гройсман, підходи до реформи були обговорені на зустрічі з головами обласних рад усієї України.

  Щодо законопроектів, очільник Мінрегіону пояснив, що вони врегулюють питання добровільного об'єднання територій, бюджетів, комунальної власності, а також дозволять кооперувати фінансові та організаційно адміністративні ресурси для розв’язання спільних проблем соціально-економічного розвитку територій.

  «Ми також будемо пропонувати змінити повноваження голів обласних державних адміністрацій, залишивши їм лише контрольні функції. Крім того, будемо формувати підходи до фінансово-економічної політики на територіях. Тобто мова йде про достатні фінансові інструменти для формування самодостатнього місцевого самоврядування», - додав Володимир Гройсман.

  Також він пообіцяв, що всі рішення Кабміну, що стосуються тих чи інших територій, обовязково будуть узгоджуватись с відповідною місцевою владою.

  Попередній матеріал
  Проросійські молодики штурмували адмінсуд в Донецьку
  Наступний матеріал
  Тенюх: в Криму вже 22 тисячі окупантів, але українські солдати готові дати відсіч
  Loading...