Фото з сайту yatsenyuk.org.ua

Уряд створить комісію для перевірки керівників виконавчої влади у відповідності закону про люстрацію

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду 17 вересня  доручив створити комісію для перевірки членів Уряду, заступників Міністрів та керівників центральної виконавчої влади щодо відповідності закону про очищення влади, а також аби сформувати єдиний реєстр осіб, щодо яких застосовано люстрацію та створити громадянську раду з питань люстрації при Міністерстві юстиції.


  Про це 17 вересня повідомив "Урядовий портал".

  Зокрема Арсеній Яценюк підкреслив що 16 вересня "з сьомого разу, за жорстким наполяганням Голови Верховної Ради України Олександра Турчинова, і в першу чергу з допомогою громадянського суспільства" народні депутати ухвалили закон про очищення влади.

  За попередніми підрахунками Уряду, під дію закону про люстрацію потрапляють 1 мільйон чиновників, державних службовців, працівників правоохоронних органів, "в тому числі й весь склад Кабінету Міністрів України, МВС, СБУ, Генпрокуратура".

  "Дуже важливо, щоб під даний закон попала суддівська влада, судді, які брали хабарі й виносили рішення, хто фальшували вибори і робили їх не іменем України, а іменем Януковича, хто накладали штрафи на Автомайдан. Потрапляють під закон про люстрацію всі працівники правоохоронної системи, які відправляли "Беркут" на беззбройних громадян, всі члени центральних органів виконавчої влади, які працювали в період Віктора Януковича, попадають під люстрацію податківці – всі, хто мають державні владні повноваження", - підкреслив глава уряду.

  На виконання закону Арсеній Яценюк доручив Міністру Кабінету міністрів Остапу Семераку разом із Національним агентством з питань державної служби терміново створити комісію для перевірки чинних членів Кабінету Міністрів України, заступників Міністрів та всіх керівників органів центральної виконавчої влади, які призначаються Кабінетом міністрів України, на предмет відповідності закону України про люстрацію.

  Глава Уряду також доручив Міністерству юстиції України відповідно до закону невідкладно сформувати єдиний державний реєстр осіб, по відношенню до яких застосовано люстрацію, а також створити громадянську раду з питань люстрації при Міністерстві юстиції.

  "По мірі наповнення єдиного державного реєстру осіб, які підпали під люстрацію - проводити публічні засідання громадської ради і інформувати громадян України про те, як очищується українська влада, українська міліція, українські суди, українська правоохоронна система", - повідомив прем’єр про наступні дії.

  Керівникам центральних органів виконавчої влади і персонально Міністрам доручено відповідно до закону створити комісії з люстрації в кожному міністерстві.

  Раніше повідомлялось про те, що Яценюк запропонував створити спеціальний фонд для відновлення Донбасу. Також повідомлялось, що Турчинов звернувся до ГПУ та СБУ аби перевірити законність вчорашнього таємного голосування в Раді.  Попередній матеріал
  Нардепи просять ГПУ перевірити причини затримок із закупівлею озброєнь для силовиків
  Наступний матеріал
  Українська влада не годуватиме сепаратистів - Ірина Геращенко