Уряд презентував програму реформ місцевого самоврядування

  Міністр регіонального розвитку Володимир Гройсман презентував представникам органів місцевого самоврядування напрацьовані в Уряді зміни до Конституції України, а також основні положення законопроектів з децентралізації влади. Про це 15 травня повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.


  За словами Гройсмана, схвалена в квітні урядом Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади містить базові принципи, які уряд прийняв як політичне рішення. Зокрема, пропонується на рівні областей створити виконавчі комітети обласних рад, на рівні районів - виконавчі комітети районних рад , на рівні громад - залишити виконавчі комітети рад та ради громади.

  Базовий рівень всіх компетенцій пропонується передати на рівень громад  (місто, селище і село – Ред.) , а саме - місцевий економічний розвиток, розвиток і утримання місцевої інфраструктури; планування розвитку територій; питання забудови територій; благоустрій; соціальну допомогу; швидку та  первинну медичну допомогу; дошкільну, середню і позашкільну освіту; муніципальну міліцію, яку планують створити; пасажирські перевезення; весь спектр житлово -комунальних послуг; культуру, фізичну культуру і спорт.

  На рівень району планують передати повноваження з утримання об'єктів спільної власності територіальних громад району; транспортної інфраструктури районного значення, забезпечення надання вторинної медичної допомоги, виховання та навчання дітей у школах-інтернатах загального профілю.

  На регіональний рівень областей буде передано транспортну інфраструктуру регіонального значення; спеціалізовану охорону здоров'я; спеціалізовану середню освіту; розвиток культури, спорту і туризму в регіоні, утримання об'єктів спільної власності. Важлива функція , яку передадуть регіонам - повноцінне планування регіонального розвитку, з тим , щоб кожна громада мала можливість для її реалізації.

  У контексті реформи йдеться також про ліквідацію державних адміністрацій в тому вигляді, в якому вони є на цей час

  "Ми вважаємо, що владу на місцях потрібно обирати, а не призначати з Києва, а що стосується альтернативи державним адміністраціям, то це питання зараз обговорюється. Однак, ті органи, які замінять місцеві державні адміністрації будуть здійснювати лише контрольні і наглядові функції. Йдеться про контроль за дотриманням законів України на територіях. Вони координуватимуть діяльність територіальних органів виконавчої влади - інспекцій, інших органів виконавчої влади; нагляд за законністю діяльності органів місцевого самоврядування, координацію всіх органів влади в умовах надзвичайного стану", - пояснив Гройсман.

  За словами урядовця , більше 60 функцій з надання адмінпослуг пропонується передати на місцевий рівень: реєстрацію майна, бізнесу, дозвільні функції, функції архітектурного та будівельного контролю, з контролем з боку держави (з точки зору якості надання цих послуг).

  Представники місцевого самоврядування в цілому підтримали пропозиції уряду і внесли свої пропозиції. Представники Донецької області, зокрема, зажадали внести зміни щодо децентралізації до Конституції до 25 травня. Для прискорення процедури внесення Верховною Радою України змін до Конституції, Гройсман запропонував оформити відповідне спільне звернення Уряду, областей, міст, асоціацій до Конституційної комісії.

  Нагадаємо, ще 5 березня Прем'єр -міністр України Арсеній Яценюк доручив віце-прем'єр-міністру , міністру регіонального розвитку Володимиру Гройсману підготувати пакет реформ місцевого самоврядування з метою децентралізації влади в Україні.
  Попередній матеріал
  День Європи у Києві святкувати почнуть з програми "Мистецького Арсеналу"
  Наступний матеріал
  В Одесі затримали два угрупування, що торгували боєприпасами