Уряд поверне владу територіальним громадам - в міста та села

  Повернути країну до нормального економічного розвитку можна, якщо передати право управління територіями від центральних органів виконавчої влади до органів місцевого самоврядування – міським, сільським та селищним громадам. Про це 11 квітня у Донецьку заявив Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

  "Насправді економічні проблеми, проблеми з виплатами з державного казначейства розпочалися не сьогодні, і навіть не місяць чи три місяці тому. Вони почалися ще минулого року у всіх містах України, і я, працюючи міським головою Вінниці, також з цим стикався", - зазначив Володимир Гройсман.

  Обговорюючи питання браку ресурсів на розвиток регіонів, у тому числі східних, він сказав, що відповідь має дати реформа місцевого самоврядування і територіальної організації влади, яку вже найближчим часом планує впровадити Уряд, і яка зробить громади головними суб’єктами управління в країні, наділеними власним ресурсом.

  "Ми надамо повноваження міським, сільським та селищним радам управляти своїми територіями – займатися там комунальним господарством, інфраструктурою, освітою та культурою. І разом з тим на рівень територіальних громад ми маємо передати частину загальнонаціональних податків, місцеві податки, і громади зможуть їх реінвестувати у вирішення тих задач, які стоять перед певною територією", - зазначив він.

  За його словами, поряд зі створенням стимулів для економічного розвитку територій це дозволить також подолати корупцію, бо люди зможуть на місцях ефективніше контролювати використання ресурсів.

  "Ми маємо зробити цю країну успішною. І це найкраща відповідь для будь-якого регіону Заходу, Сходу, Півдня чи Півночі – я це кажу вам як представник саме Центральної України", - сказав Віце-прем`єр-міністр.

  Попередній матеріал
  Мінсоцполітики: всі види державної соціальної допомоги збережені
  Наступний матеріал
  Знайшлися 90 євромайданівців, яких вважали зниклими безвісти