5.ua

В уряді заявили про ліквідацію тіньової схеми на 1 млрд. кубів газу

  Близько 1 мільярда кубометрів газу країна отримає додатково завдяки викриттю і ліквідації тіньової схеми, яка роками діяла у газовому секторі країни. Про це 11 вересня повідомив віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман після завершення засідання Урядового антикризового енергетичного штабу.


  Він пояснив, що уряд переглянув соціальні норми споживання житлово-комунальних послуг.

  "За тими нормами, які колись були затверджені урядом, кожна людина мала би щомісяця споживати по 9,8 кубометрів газу. Це так зване споживання газу на камфорці. І кожен, хто не мав лічильника, щомісяця сплачував за ці 9,8 кубів, хоча фактично споживав, як ми уже дослідили, щонайбільше 6 кубів газу. Питання: де решту 3,8 кубометрів газу? Я відповім - у трубі, які були продані промисловості за ціною на газ, встановленою для промисловості, тобто найвищою ціною – 500 доларів за тисячу кубометрів. Ми цю "дірку" знайшли і ліквідували. Таким чином, дали комусь по "брудним рукам", які таким шляхом заробляли 400-500 мільйонів доларів і в мережі для населення залишиться 1 мільйон кубометрів газу", -  сказав Володимир Гройсман.

  Тим не менше, на сьогодні, за словами Віце-прем’єр-міністра, дефіцит газу в країні на період вересень 2014 - квітень 2015 років складає близько 5 мільярдів кубометрів.

  "Всього країні на осінньо-зимовий період потрібно близько 28 мільярдів кубометрів газу. З урахуванням його обсягів у газосховищах та обсягів реверсного газу, Україна має дефіцит 5 мільярдів кубометрів. Ми повинні знайти вихід як прожити без нього. Вже встановили для кожного регіону ліміти споживання газу, вживаються заходи, спрямовані на його заміщення. Будемо коригувати температурні графіки, щоб забезпечити тепло і комфорт в оселях", - поінформував Віце-прем’єр-міністр.

  Він також додав, що на сьогодні в країні існує також дефіцит вугілля на рівні близько 5 мільйонів тонн. Це пов’язано з бойовими діями на Донбасі, через які не всі видобувні підприємства в змозі у потрібних обсягах продовжувати видобуток і поставку твердого палива.

  "Мінпаливенерго займається питанням поставки вугілля з інших країн. Підписано відповідні контракти, за якими вже розпочалося постачання.  Зрозуміло, таке вугілля за зовсім іншою ціною, на жаль, але воно допоможе подолати нам  цей дефіцит", - сказав Володимир Гройсман.

  Загалом, за його словами, показники стану підготовки об’єктів житлово-комунального господарства України до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років відповідають запланованим. До 1 жовтня 2014 року підготовка житлово-комунального господарства повинна вийти на рівень 100%-готовності.
  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську поховали 11 невідомих українських солдатів
  Наступний матеріал
  Харків’яни копають траншеї на кордоні з Росією