5.ua

Уряд хоче позбавити міліцію права штрафувати на ринках

  Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 23 липня схвалив проект Закону України "Про внесення зміни до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо скасування повноважень органів внутрішніх справ із складення протоколів за порушення правил торгівлі на ринках".
  Про це 30 липня повідомляє "Урядовий портал".

  Зокрема повідомляється, що проект цього Закону розроблено Міністерством внутрішніх справ на виконання Плану заходів з виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Розробка законопроекту має на меті скорочення державного регулювання у сфері суспільних відносин, зменшення державного контролю над суб’єктами господарювання, стимулювання вільної конкуренції на ринках.

  Цей нормативний акт передбачає скасування повноважень органів внутрішніх справ щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 159 (Порушення правил торгівлі на ринках) КУпАП.

  Для цього у законопроекті запропоновано внести зміни до статті 255 КУпАП, позбавивши працівників міліції права складати протоколи про зазначені адміністративні правопорушення. Це дасть змогу скоротити кількість перевірок суб’єктів господарювання, поліпшити умови веденняпідприємницької діяльності, зменшити втручання контролюючих органів у господарську діяльність.

  У той же час право складання протоколів за ст.159 КУпАП залишається лише за посадовими особами, уповноваженими на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, якими встановлюються та затверджуються правила торгівлі на ринках.
  Попередній матеріал
  США вводять обмеження на експорт технологій для російського нафтопрому
  Наступний матеріал
  Меркель проти посилення НАТО у Східній Європі, бо боїться конфлікту з Росією - ЗМІ
  Loading...