Український парламент прийняв Закон про люстрацію суддівського корпусу

  Верховна Рада України ухвалила Закон «Про відновлення довіри до судової системи України».  З другої спроби «за» проект документу проголосували 234 депутати.

  Зокрема Закон закріплює норму звільнення з посад осіб, які виносили рішення, спрямовані на обмеження конституційних прав і свобод громадян, у тому числі на участь у мирних зібраннях або у зв'язку з участю у мирних зібраннях, зниження рівня корупції в системі судів загальної юрисдикції.

  Крім того, цим законом визначені правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Повноваження з проведення перевірки суддів надано Тимчасовій спеціальній комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, яка складається із 15 членів.
   
  Законом також внесено зміни до законів "Про судоустрій і статус суддів", "Про Вищу раду юстиції" щодо порядку призначення суддів на адміністративні посади, розширення підстав припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, порядку обрання делегатів на з'їзд суддів України тощо.

  Попередній матеріал
  Рада відмінила податок на утилізацію та переобладнання авто
  Наступний матеріал
  Transparency International: новий уряд України не хоче боротися з корупцією