Турчинов підписав Закон про люстрацію суддів

  Виконуючий обов'язки Президента України , голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон № 1188- VII " Про відновлення довіри до судової системи влади в Україні ". Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті парламенту.

  Як зазначається, метою прийняття законопроекту є відновлення довіри до судової системи України шляхом звільнення від посад суддів, які своїми грубими порушеннями професійних та етичних стандартів діяльності дискредитували авторитет судової влади України, викорінення (та недопущення в майбутньому) корупції у системі судів загальної юрисдикції, зазначили автори документа .
  Так, закон включає в себе Люстраційну перевірку суддів у зв'язку з подіями з 21.01.2013 р. по 21.02.2014 р. і спрямований на викорінення корупційної складової в судовій системі.
  "Буде проведена перевірка суддів , які перебуваючи на адміністративних посадах , використовували своє службове становище для впливу на інших суддів. Також документ передбачає роботу спеціальної комісії протягом 6 місяців для перевірки роботи суддів", - зазначається в повідомленні на сайті Верховної Ради.
  Крім , того будуть залучатися до люстраційної перевірки і самі судді та представники органів - Вища рада юстиції України та Вища кваліфікаційна комісія суддів України , неналежне виконання своїх функцій якими й призвело до занепаду судової системи України . Відповідно, пропонується " шукати корупціонерів самим корупціонерам ".

  Раніше "5-м каналом" повідомлялось, що правозахисній організації Human Rights Watch не сподобався Закон про люстрацію суддів в Україні.

  Попередній матеріал
  Міноборони: Громадян, мобілізованих до збройних сил, не мають права звільняти з роботи
  Наступний матеріал
  В Уряді об'єднали Мінекономрозвитку та Мінпромполітики