"Секретне" засідання Верховної Ради - подробиці

  Парламент зібрався на закрите засідання. До зали не пустили журналістів – і депутатів від КПУ. Пресу не пустили навіть у кулуари. Про деякі події можна було дізнаватися лише у соцмережах від присутніх на засіданні.


  А йшлося переважно про АТО, провокації, котрі можуть бути 9-го травня, і вибори. Зокрема, депутати не погодилися проводити 25 травня ще й консультативний референдум про цілісність країни, хоча уряд навіть підрахував, що додаткове опитування коштувало б 30 мільйонів гривень.

  Нечисленний Автомайдан під парламентом надихає депутатів музикою – ті ж востаннє були тут тиждень тому. Тепер йдуть слухати секрети від силовиків. Пункт перший – антитерористична операція.

  "Вона продовжується, потім можна буде говорити по результатах", – лаконічно повідомив публіці Андрій Парубій.

  Її подробиці – за зачиненими дверима. Почують навіть не всі депутати: комуністів, після заяв їхнього вождя, розцінених як сепаратистські, попросять із зали. Керівник оборонного відомства після звіту про АТО зізнається журналістам - востаннє бачив такі бої ще у 90-х, а антитерористична операція повільна – щоби не зашкодити мирному населенню.

  На засіданні учасників АТО прирівнюють до учасників бойових дій. Мобілізованих, які прослужили вже 45 днів, вирішують відпустити додому – ротація. Крім того, уряд вирішує сплатити відсотки за кредитами мобілізованих вояків на час несення служби.

  Другий потік інформації – про потенційні провокації 9 травня.

  "Це ті регіони, де першопочатково Путін планував операцію під кодовою назвою "російська весна": Донецьк, Луганськ, Запоріжжя, Харків, Херсон, Миколаїв, Одеса і весь той пояс, який Путін вважає Південним Сходом" – повідомив Парубій.

  А також – у Києві. В адміністрації в.о. Президента навіть не виключають теракт. У Службі безпеки намагаються убезпечити – але просять громадян і самим подбати про власну безпеку і утриматись від участі у провокативних заходах.

  Кандидатами у президенти СБУ також займається: отримали інформацію про можливі замахи на них, у тому числі – з метою зриву виборів 25 травня.

  Регіонал Левченко просить попіклуватися і про їхнього кандидата, Добкіна. Каже – йому теж загрожують. Під час промови регіонала журналісти не витримали його "інтерпретації" фактів – почали скандувати: "Брехня!"

  Крім того, парламент вирішує наділити виконувача обов’язків генпрокурора правом звертатися до Ради, аби позбавити депутатів недоторканості. Перший претендент стати доторкааним – депутат і екс-кандидат в президенти Царьов.

  Андрій Сенченко, заступник в.о. глави АП: в. о. генпрокурора потрібні такі права, так як є окремі депутати, котрі працюють на розкол країни. Перше представлення уже надійшло, але ще не розглядалось.

  Подання на Царьова мають розглянути уже на найближчому парламентському засіданні. У "Свободі" проанонсували ще 5 подань на депутатів-сепаратистів. Наступного ж разу під куполом планують зібратися за тиждень.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.
  Попередній матеріал
  Держреєстр не має можливості скласти виборчі списки на Донеччині та Луганщині
  Наступний матеріал
  В Одесі ховають загиблих та виявляють підозрілі подробиці трагічних подій