СБУ розслідує справи колишніх високопосадовців, наближених до Януковича

  Служба безпеки України розслідує низку кримінальних проваджень, відкритих за фактами організації колишніми високопосадовцями, наближеними до екс-президента України Януковича, протиправних механізмів розкрадання державного майна та коштів і отримання протиправної вигоди в особливо великих розмірах.


  Відповідну інформацію СБУ оприлюднило 8 жовтня.

  Як відомо, 20 серпня  за матеріалами СБУ Генеральною прокуратурою України порушено кримінальне провадження за фактом зловживання владою та службовим становищем колишнім Генеральним прокурором України Пшонкою, який діючи всупереч інтересам служби і за попередньою змовою із своїм сином - народним депутатом України Пшонкою-мол. та іншими службовими особами органів прокуратури, з метою одержання неправомірної вигоди як для себе, так і для "підконтрольних" юридичних осіб, організував прикриття від контролюючих та правоохоронних органів незаконного будівництва (без будь-яких правовстановлюючих документів) групою компаній "УКОГРУП" житлових та нежитлових об’єктів у м. Києві, що спричинило тяжкі наслідки (за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

  "У розпочатому 25.07.2014 Головним слідчим управлінням СБУ кримінальному провадженні за ч. 5 ст.191 Кримінального кодексу України формується доказова база щодо причетності народного депутата України Пшонки А.В. до незаконного відчуження службовими особами ПАТ "Київпроект" частини нежитлових приміщень цілісного майнового комплексу за заниженою вартістю, що призвело до завдання збитків державі на суму 22,5 млн грн.", - зазначили у СБУ.

  Крім того, слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження від 14 квітня за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України щодо виявленого протиправного механізму реєстрації дозвільних документів у сфері будівництва через мережу Бек-офісів, запровадженого в 2013 р. колишнім Головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України Рибаком та начальником інспекції в м. Києві Кучером з метою отримання протиправної вигоди в сумі понад $ 50 млн.

  Як відомо, СБУ продовжує розслідування також протиправної діяльності "фінансиста сім'ї" Януковича – Курченка.
  Попередній матеріал
  "Нафтогаз" просить Стокгольмський арбітраж призначити тимчасову ціну на газ "Газпрому"
  Наступний матеріал
  У Львові завершила роботу делегація Збройних сил США в Європі