5.ua

СБУ рішуче та безкомпромісно налаштована на очищення - Наливайченко

  Служба безпеки України рішуче та безкомпромісно налаштована на очищення.  
   

  Про це сказав голова СБУ Валентин Наливайченко, відкриваючи засідання Громадської ради з питань очищення та оновлення Служби безпеки України, повідомив прес-центр СБУ 25 листопада.

  Як стало відомо, Наливайченко підкреслив, що процес очищення Служби має відбуватися максимально прозоро та за активної участі громадськості.

  «Ми пропонуємо Громадській раді більше повноважень, більше незалежності, надамо повний допуск до матеріалів», - зауважив він.

  Голова СБУ закликав активістів до активної співпраці.

  За словами Наливайченка, відкритість служби в питаннях люстрації  є принциповою, оскільки саме СБУ стане виконавцем суспільного запиту з очищення влади.

  Керівник Служби запевнив, що членам Громадської ради буде надано доступ до всіх необхідних матеріалів для вивчення, розсекречення та подальшого оприлюднення. «І це стосуватиметься усіх без винятку органів влади. Незалежно від того, чи це правоохоронний орган, чи це виконавчий орган, чи будь-який інший», - наголосив він. 

  Зокрема, СБУ буде розсекречувати та оприлюднювати всі матеріали, які є в її розпорядженні, особливо ті, що стосуються колишніх та нинішніх високопосадовців.
  "У тому числі, СБУ надаватиме доступ і розсекречуватиме матеріали на запити Громадської ради стосовно корупційних правопорушень, майна, рахунків, причетності до незаконної діяльності будь-якого громадянина України, який підлягає перевірці за законом
   про очищення влади, і в першу чергу – високопосадовців", - наголосив Наливайченко.

  Він зауважив, що останні переговори з міжнародними організаціями у сфері  боротьби з відмиванням брудних коштів дозволяють говорити про те, що Служба зможе отримати від них інформацію про незаконне виведення високопосадовцями активів за кордон. Також Наливайченко наголосив, що не менш важливою є робота СБУ з виявлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до злочинів проти Майдану.

  "Ми підтримуємо Громадську раду в тому, що мають бути притягнуті до відповідальності  люди, які були причетні – незалежно на якому етапі - до злочинів, їх організації, планування, цинічного та підступного здійснення. Переслідування громадських активістів, вбивства та мордування людей  - у зв’язку з подіями на Майдані, до них і після них, по всій державі", -  сказав голова СБУ.

  Він наголосив, що люди, які хоча б побіжно причетні до цього не мають права залишатися на своїх посадах, і насамперед, у правоохоронних органах, СБУ, суддівському корпусі.

  "Усіх, хто брав участь у всіляких таємних нарадах у Захарченка, Якименка, чи ховались у Межигір’ї – ми їх будемо виявляти, і вони раз і на завжди мають отримати заборону на роботу в правоохоронних органах та у владі", - підкреслив Наливайченко.
  Попередній матеріал
  Румунія не проти посилити санкції проти Росії
  Наступний матеріал
  Уряд планує збільшення вартості ліцензії на 3G-зв'язок