5.ua

Президенту передали на підпис закон "Про прокуратуру"

  Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав і направив Президенту України Петру Порошенку закони України "Про прокуратуру" та "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення".

  Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради України.

  Зазначені закони Верховна Рада України прийняла 14 жовтня відповідно 316 і 232 голосами народних депутатів.

  У той же час за словами генерального прокурора України Віталія Яреми, новий закон "Про прокуратуру" вступить в силу 14 березня 2015 року. Він впевнений, що набуття законом чинності з березня 2015 обумовлено необхідністю створення нових структур, зокрема кваліфікаційної комісії прокуратури.

  За думкою Яреми, до кваліфікаційної комісії прокуратури увійдуть 11 представників різних органів, в тому числі адвокати, представники уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і т.д.

  Також, за його словами, у зазначеному законі передбачено позбавлення прокуратури функції загального нагляду, передача слідчих функцій Національному бюро розслідувань, надання гарантій незалежності прокурорам, створення незалежних від керівництва прокуратури органів прокурорського самоврядування та ін.

  Також Порошенко на підпис переданий закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення" спрямований на забезпечення реалізації положень нових міжнародних стандартів у сфері протидії відмиванню грошей та боротьби з фінансуванням тероризму.
  Попередній матеріал
  У Донецьку знову чути залпи з важкої зброї
  Наступний матеріал
  Помер легендарний модельєр Оскар де ла Рента